Applu a Samsungu šlapou na paty v prodeji chytrých telefonů čínské firmy

Společnost Gartner publikovala novou studii, na základě níž celosvětový trh smartphonů ve třetím čtvrtletí roku 2017 vzrostl o 3 procenta. Celosvětový prodej směrem ke koncovým uživatelům dosahoval mezi červencem a zářím na 383 milionů kusů. Ve stejném období loňského roku přitom činil 372 milionů jednotek. První dvě místa na trhu obsadily společnosti Samsung a Apple. Na paty jim ovšem šlapou vyzyvatelé z Číny, kteří i navzdory oslabení prodeje na jejich trhu, zaznamenali dvojciferný růst tržeb. V nové infografice o tom referuje server Statista. 

Mezi nejlepšími pěti firmami s chytrými telefony figuruje pouze jediný Apple, jehož prodej oproti loňskému září nepřekročil hranici alespoň deseti procent. Do značné míry to lze přičíst skutečnosti, že jeho hlavní vlajková loď iPhone X se dostala do prodeje až v říjnu. Loňský iPhone 7 oproti tomu debutoval v září a mohl tak přispět k prodejům ve třetím kvartálu.

Zdroj: Statista

I navzdory 11 %poklesu tržeb ve srovnání s třetím kvartálem roku 2016 Čína představuje stále největší trh se smartphony na světě. S ohledem na 27,9 % prodej je čínský trh dvakrát větší oproti severoamerickému trhu v rámci jednotkového prodeje.

 

Zdroj: Statista, Zet

Applu a Samsungu šlapou na paty v prodeji chytrých telefonů čínské firmy Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. OPEC se dohodl, že prodlouží omezení těžby ropy

    Byznys ·

    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se na čtvrtečním zasedání ve Vídni dohodla na tom, že prodlouží omezení těžby ropy o devět měsíců, tedy do konce příštího roku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.