Apple ztratil status nejhodnotnější značky, předčil jej Google

Hodnota značky Apple se na základě žebříčku Global 500 vytvořeném společností Global Finance propadá. Fanoušci Applu totiž začínají podle autorů zprávy ztrácet svoji víru. Hodnota značky Apple klesla meziročně o 27 procent. Nejhodnotnější značkou se tak stala společnost Google. Kdo se dostal na žebříček nejhodnotnějších značek světa, se dozvíte v infografice serveru Statista. 

Společnost Apple byla v minulosti známá především díky svým inovacím. Pod vedením Steva Jobse v roce 2001 představila hudební přehrávač iPod. Poté v roce 2007 následovalo přivítání revolučního chytrého telefonu iPhone a v roce 2010 tabletu iPad. Po Jobsově smrti začal ale Apple ztrácet na síle. Žádnou převratnou myšlenku nepředstavil. Revolučních inovací se nedočkal ani telefon iPhone. 

I díky těmto aspektům se s ohledem na hodnotu značky dostal před Apple internetový gigant Google, když jeho hodnota stoupla o 24 procent na 110 miliard dolarů (2,6 bilionu korun). Google zaznamenává růst své hodnoty zejména díky dominantnímu internetovému vyhledávači, který přináší značné příjmy z reklam.

Na třetí příčce skončil internetový obchod Amazon, jejíž zakladatel Jeff Bezos má i ambice v oblasti vesmírné turistiky s jeho firmou Blue Origin. Společnost Amazon má velké cíle do budoucna se svojí rozvážkovou službou pomocí dronů. Po celém světě otevírá svá distribuční centra. V České republice v Dobrovízi u Prahy zaměstnává přes 3000 lidí. V Evropě přitom hodlá dodat práci až 15 tisícům pracovníkům.

Hodnotu dlouhou dobu nejhodnotnější značky světa Applu může pomoci vystřelit na vrchol nový telefon iPhone 8. Má jít o jubilejní model tohoto revolučního přístroje, za jehož vývojem stál ještě Steve Jobs.

Letos je to deset let od uvedení prvního iPhonu na trh. Otázkou je, jak se k tomu postaví samotný Apple. Jestliže nepředstaví nic převratného, tak si může ještě více natlouci a přijít o své další věrné a klíčové zákazníky. 

Zdroj: Statista

 

 

Zdroj: Statista.com, Zet

Apple ztratil status nejhodnotnější značky, předčil jej Google Foto: Flickr.com

reklama

Další články

  1. Rusko si u WTO stěžovalo na Ukrajinu

    Společnost ·

    Rusko podalo u Světové obchodní organizace (WTO) rozsáhlou stížnost na Ukrajinu. Stěžuje si, že čelí ze strany Ukrajiny velkému množství omezení, zákazů, požadavků a p…

  2. BBC: Švýcaři řekli „ne“ jaderné energii

    Společnost ·

    Švýcaři v nedělním referendu odhlasovali postupné ukončení jaderné energie, která by následně měla uvolnit cestu obnovitelným zdrojům. Více než 58 procent lidí se vyjá…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.