Apple se chystá omezit výrobu přístrojů iPhone 6 a 6 Plus

Společnost Apple se chystá v tomto čtvrtletí snížit výrobu svých posledních modelů iPhonů zhruba o 30 procent. Píše o tom japonský list Nikkei. Podle něj totiž zásoby přístrojů iPhone 6 a iPhone 6 Plus od uvedení na trh loni v září vzrostly. Firma proto omezí výrobu, aby prodejci mohli zásoby vyprodat. Výroba by se měla vrátit k normálu v období mezi dubnem a červnem.

„Je to překvapující snížení výroby signalizující slabší poptávku, kterou Apple viděl u modelu 6 od začátku,“ uvedl analytik FBR Capital Markets Daniel Ives. „Burza se připravovala na snížení, ale tento rozsah je trochu znepokojující.“

Vlažné prosincové prognózy dodavatelů Applu, jako Jabil Circuit, který vyrábí obaly pro iPhony, a Dialog Semiconductor, vyvolaly mezi analytiky obavy, že dodávky iPhonů by mohly poprvé klesnout. Někteří analytici se domnívají, že nové iPhony nemají dostatek vylepšení ve srovnání s předchozím modelem, a nejsou tak pro spotřebitele dostatečně přitažlivé.

Obavy o dodávky se promítají i do vývoje ceny akcií. Od dubna ztratily akcie Applu asi čtvrtinu své hodnoty, napsala agentura Reuters.

Mezi dodavatele Applu patří mimo jiné firmy Skyworks Solutions, Qorvo, Cirrus Logic, Sony, TDK, Alps Electric či Kyocera.

 

 

Zdroj: ČTK

Apple se chystá omezit výrobu přístrojů iPhone 6 a 6 Plus Foto: Leszek Kobusinski / Shutterstock.com: iPhone 6 Plus

reklama

Další články

  1. Rusko už nebude nakupovat plynu od Turkmenistánu

    Byznys ·

    Rusko zastavilo odběr zemního plynu od Turkmenistánu a ruský plynárenský podnik Gazprom se rozhodl, že nebude z této země nakupovat surovinu celý letošní rok. Sdělila …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.