Apple prohrál spor, Samsung smí pokračovat v prodeji svých zařízení v USA

Jeden z mnoha patentových sporů mezi americkou technologickou spoelčnosti Apple a jihokorejským Samsungem skončil skončil prohrou kalifornské firmy. Americký soud zamítl požadavek Applu, která chtěla ve Spojených státech zakázat prodej některých chytrých telefonů a tabletů konkurenčního výrobce komunikačních technologií Samsung, které podle květnového rozhodnutí soudu porušují patenty společnosti Apple. 

Obě firmy spolu v minulosti vedly již několik patentových sporů. V květnu musel Samsung společnosti Apple zaplatit odškodné téměř 120 milionů dolarů (2,5 miliardy korun) za porušení trojice patentů vlastněných Applem. Apple v souvislosti s těmito patenty požadoval zákaz prodeje smartphonů a tabletů, které patentované technologie obsahovaly.

Soudkyně Lucy Kohová však podle agentury Reuters požadavek zamítla, neboť Apple podle ní neprokázal, že jeho pověst jako inovátora na poli mobilních technologií bude nezvratně poškozena, pokud nebude zákaz uplatněn.

Zástupci ani jedné z firem se k verdiktu nevyjádřili.

Samsung se předloni stal největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Z první příčky sesadil právě svého amerického rivala Apple. Samsung a Apple vedou od dubna 2011 řadu sporů ohledně patentů souvisejících s chytrými telefony a tablety. Právní bitvu odstartoval Apple, když obvinil Samsung, že „otrocky“ kopíruje jeho přístroje iPhone a iPad. Samsung na to reagoval žalobami na Apple.

V USA dosud běží spor o několik patentů, za jejichž porušení měla asijská společnost soudem předloni nařízeno zaplatit odškodné 930 milionů dolarů. Samsung se však proti verdiktu odvolal.

Patentové spory mezi oběma firmami probíhaly i v jiných zemích, Apple se ale se Samsungem letos dohodl na tom, že je ukončí ve všech zemích, kromě Spojených států. 

Zdroj: ČTK

Apple prohrál spor, Samsung smí pokračovat v prodeji svých zařízení v USA Foto: Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.