Apple plánuje rekordní objem výroby nové řady iPhonů

Americká společnost Apple plánuje vyrobit rekordní počet nové řady svých chytrých telefonů iPhone. Firma požádala dodavatele, aby jí do konce roku vyrobili rekordních 85 až 90 milionů nových přístrojů. Připravuje se tak na vysoký zájem o svůj nový smartphone. Nový iPhone bude mít stejné rozměry jako ten stávající, drobné změny se budou týkat hardwaru. Jeho výroba začne příští měsíc. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na informované zdroje. Mluvčí Applu se ke zprávě odmítla vyjádřit.  

Nové modely budou mít obrazovku o úhlopříčce 4,7 palce (téměř 12 cm) a 5,5 palce (téměř 14 cm). V tomto ohledu tedy budou stejné jako poslední přístroje iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Loni Apple na zahájení prodeje nových přístrojů objednal 70 až 80 milionů kusů.

Za prvních šest měsíců fiskálního roku, tedy za šest měsíců do konce března, Apple prodal 135,6 milionu iPhonů, o 43 procent více než ve stejném období loni.

Změny nového modelu, který se má začít prodávat později v letošním roce, by podle zdrojů neměly být tak nápadné, jako loni. Přístroj zřejmě bude mít technologii Force Touch, která rozlišuje mezi lehkým a silným dotykem a umožňuje spotřebitelům ovládat některé funkce v závislosti na síle tlaku na obrazovku. Tuto funkci mají už chytré hodinky Apple Watch a laptopy MacBook.

Hlavním výrobcem přístrojů Applu je společnost Hon Hai Precision Industry, známá také jako Foxconn. Ta už podle Wall Street Journal v očekávání výroby nových přístrojů, která by měla začít příští měsíc, najímá do svého závodu v Číně nové zaměstnance. Dalším výrobcem telefonů Apple je firma Pegatron. Apple také nově uvažuje i o třetím výrobci, kterým by měla být tchajwanská firma Wistron, uvedl zdroj Wall Street Journal. Wistron už vyráběl v minulosti pro Apple model iPhone 5C. Pokud v příštích měsících projde testem Applu, bude to podle zdrojů poprvé, kdy Apple využije pro výrobu svých modelů tři firmy.

 

Zdroj: ČTK

 

Apple plánuje rekordní objem výroby nové řady iPhonů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Indie zrušila tendr na dodávky českých pušek

    Byznys ·

    Česká zbrojovka z Uherského Brodu nedodá desetitisíce pušek na přezbrojení indické armády. Indové totiž zrušili tendr, ve kterém se česká firma dostala do užšího výběr…

  2. Řecko je v krizi, jeho kinematografie nikoliv

    ·

    ​​​​Řecká ekonomická krize trvá už přes 5 let a po nedělním referendu je budoucnost země stále nejasná. To však neplatí pro řeckou kinematografii, která na 50. ročníku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.