Apple představil nové smajlíky, figuruje mezi nimi i žena s hidžábem

Uživatelé chytrých zařízení, jako jsou tablety nebo smartphony, mohou pomocí smajlíků vyjádřit mnoho pocitů. Brzy budou moci ještě víc. Firma Apple totiž oznámila, že uvede novou kolekci emoji pro zařízení s operačním systémem iOS, MacOS a watchOS. Zprávu podle zpravodajského serveru CNN zveřejnila v rámci světového dne emoji, který proběhl v pondělí.   

Lidé budou moci nově odesílat emoji znázorňující kokosový ořech, sendvič, T-Rexe, zebru, vousatého chlapa, elfa, zvracejícího smajlíka, zombieka nebo smajlíka s explodující hlavou. Mezi emotikony figurují ale i kontroverznější emoji. Za ně lze považovat snědou ženu s hidžábem (muslimský šátek) nebo matku kojící své dítě. Jde o krok správným směrem, protože žijeme ve svobodném světě a lidé mají právo znázorňovat, co chtějí.

Zdroj: Apple

Emoji Applu se řadí mezi 69 nových symbolů schválených neziskovou organizací Unicode Consortium. Ta má na starosti právě schvalování emotikonů. Výrobce operačních systémů nebo softwarů, mezi něž patří Apple nebo Google pak navrhují smajlíky pro své platformy.

Zdroj: Apple

Na nových smajlících pracuje i společnost Google, která se je chystá představit s nástupem nového operačního systému Android „O“. Ta svůj software většinou představuje podle serveru CNN v září.

Zdroj: Apple

Unicode Consortium během posledních let dramaticky navýšilo počet svých smajlíků. Do června letošního roku jich schválilo 2666. Před dvěma lety jich přitom bylo pouze 722. Podle CNN je rovněž zapotřebí vynaložit větší úsilí na vytvoření smajlíků s různorodými tóny pleti, vlajkami a povoláními. 

 

 

Zdroj: CNN, Apple, Zet

Apple představil nové smajlíky, figuruje mezi nimi i žena s hidžábem Foto: Michal Kvapil / Zet / Apple

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.