Apple představil chytré hodinky, mají přilákat nové zákazníky

Americká společnost Apple uvedla poprvé po pěti letech na trh nové zařízení. Chytré hodinky, které se budou v závislosti na použitém materiálu prodávat za ceny od 349 do více než 10 tisíc dolarů, mají společnosti pomoci získat nové zákazníky a navýšit tržby.

Baterie zařízení, které má kromě podávání informací o čase také sledovat zdravotní stav uživatele, zobrazovat mu SMS a e-maily, nebo vyjadřovat jeho společenský status, vydrží při běžném používání 18 hodin. Na včerejší tiskové konferenci to uvedl generální ředitel společnosti Apple Tim Cook a dodal, že „jde o nejosobnější zařízení, které kdy Apple vytvořil.“

Zákazníci si budou moci nový produkt předobjednat od 10. dubna. První kusy dorazí ke svým majitelům o 14 dní později. Analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládají, že v letošním fiskálním roce by Apple mohl prodat až 14 milionů chytrých hodinek. Celosvětové prodeje všech výrobců přitom loni v tomto segmentu dosáhly 4,6 milionu kusů. Letos mají vzrůst na více než 28 milionů, což by pro Apple znamenalo nadpoloviční podíl na trhu.

Společnost včera kromě chytrých hodinek představila také novou verzí svého přenosného počítače MacBook. S 13,1 milimetry jde o zatím nejtenčí MacBook, který Apple vyrobil. Výrobek o hmotnosti 900 gramů se bude prodávat za ceny od 1 299 dolarů.

 

Zdroj: Bloomberg

 

Apple představil chytré hodinky, mají přilákat nové zákazníky Foto: ČTK/AP

reklama

Další články

  1. Volkswagen investuje v Mexiku miliardu dolarů

    Byznys ·

    Výrobce automobilů Volkswagen rozšiřuje montážní závod v mexickém městě Puebla a investuje do něj zhruba jednu miliardu dolarů (25,1 miliardy korun). Německá automobil…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.