Apple o Vánocích předčil Google, poptávka po jeho telefonech ale meziročně klesá

Jaký výrobce mobilních zařízení zabodoval o letošních Vánocích? Marketingová společnost Localytics zveřejnila data ze své platformy, která je schopna měřit aktivaci zařízení s různými operačními systémy. I když nelze analyzovat prodeje, tak je možné zaznamenat počet nově aktivovaných zařízení do sítě. Tyto údaje podle serveru Forbes naznačují, že se o Vánocích nejvíce dařilo Applu. 

Mezi chytrými telefony, phablety a tablety vévodily poslední jmenované iPady. Zařízení iPad Mini 4 ve srovnání s předchozími třemi týdny zaznamenalo navýšení aktivací o 123 procent. Forbes si tento nárůst vysvětluje tím, že mnoho velkých maloobchodníků jako je například Best Buy, nabídl na iPady velké slevy. Z toho důvodu byl o ně zejména ve Spojených státech větší zájem. 

Ani iPhony neměly letos špatné Vánoce. Aktivace u telefonů iPhone 7 vzrostla o 25 procent. Počet nových uživatelů telefonů iPhone 7 Plus oproti tomu stoupl o 8 procent. Telefony Pixel Google a Pixel XL zaznamenaly nárůst aktivací, který dosáhl na třináct procent. V celkových aktivacích zařízení tedy podle Forbesu letos zvítězil Apple.

Detailnější údaje ale i přesto poukazují na znepokojivý trend pro Apple. Pětadvaceti procentní nárůst aktivací totiž oproti růstu v loňském roce představuje znatelné pohoršení. Tehdy narostly aktivace telefonů iPhone 6S o 52 procent. U iPhonu 6S Plus to bylo o 21 procent. 

Apple je sice stále na vrcholu, ale poptávka po mobilních telefonech stagnuje. Firma by se tedy měla zaměřit i na jiné oblasti, aby si udržela svoji silnou pozici v oblasti technologií. 

 

 

Zdroj: Forbes, Zet

Apple o Vánocích předčil Google, poptávka po jeho telefonech ale meziročně klesá Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. 2016: Tyto velké ekonomiky letos trpěly nejvíce

  Byznys ·

  Tři z deseti největších světových ekonomik končí letošní rok v horší kondici, než s jakou do něj vstoupily. Podle serveru americké televize CNN však z toho mohou vinit…

 2. ČNB čekají na počátku roku organizační změny

  Byznys ·

  Česká národní banka (ČNB) v lednu a únoru provede organizační změny, které se budou týkat ekonomického výzkumu, mezinárodní činnosti a od února agendy související s li…

 3. Čína: Na Marsu budeme do konce roku 2020

  Tech ·

  Čína se snaží o svůj vlastní vesmírný závod. Tamní vesmírná agentura na úterní tiskové konferenci nastínila své cíle v oblasti poznávání vesmíru. Podle něj chce na odv…

 4. Rusko přiznalo státem podporovaný doping

  Společnost ·

  Rusko poprvé přiznalo, že v zemi existoval státem řízený dopingový program. V rozhovoru pro list The New York Times to uvedla výkonná ředitelka národní antidopingové a…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.