Apple má neuvěřitelnou sumu v hotovosti. Mohl by si za ni pořídit těchto šest velkých firem:

Jak americká technologická firma Apple ve své poslední výsledkové zprávě uvedla, tak její jmění v hotovosti během prvních tří měsíců letošního roku výrazně stouplo. Suma v hotovosti a obchodovatelných cenných papírech tak podle nejhodnotnější firmy světa dosahuje na 256,8 miliard dolarů (6,4 bilionu korun). Z toho 239 miliard dolarů (necelý 6 bilionů korun) se nachází mimo Spojené státy americké. Server Statista nyní přináší pro ilustraci infografiku, v níž se dozvíte, jaké společnosti by mohla firma ze Silicon Valley odkoupit.

Infografika počítá s tím, že by Apple vyplatil za firmy částku odpovídající jejich současné tržní hodnotě. Jde o celkem dlouhý seznam, na kterém figurují například společnosti Uber, Time Warner nebo Sony.

Zdá se být velice nepravděpodobné, že Apple bude v blízké budoucnosti pokračovat v nakupování firem. Apple ale dostane brzy možnost využít svých prostředků i na území Spojených států. V rámci plánované daňové reformy totiž prezident Donald Trump předložil návrh na jednorázovou daňovou úlevu. Zjednodušením daňového systému chce Trump přimět americké společnosti k repatriaci jejich finančních prostředků.

Ředitel firmy Apple Tim Cook již v minulosti uvedl, že jeho firma by tak učinila, pokud by došlo ke spravedlivému zdanění peněz. Podle současného zákona by Apple musel zaplatit 35 procent federální daně z příjmu. Stalo by se tak v případě, pokud by své zahraniční výnosy převedl zpět do Spojených států amerických.

Zdroj: Statista

 

 

Zdroj: Statista, Zet

 

Apple má neuvěřitelnou sumu v hotovosti. Mohl by si za ni pořídit těchto šest velkých firem: Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. USA si stojí za svým, volný obchod si nepřejí

    Společnost ·

    Odsoudit protekcionismus a přihlásit se k volnému obchodu se ministrům financí a šéfům centrálních bank skupiny ekonomicky nejvyspělejších států G7 na dvoudenní schůzc…

  2. Microsoft už nebojuje proti Linuxu, jde mu naproti

    Tech ·

    Softwarová firma Microsoft oznámila, že tři verze svobodného a otevřeného počítačového operačního systému Linux - Ubtuntu, Suse a Fedora - budou k mání na Windows Stor…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.