Apple koupil výrobce čipů pro trojrozměrné zobrazení PrimeSense

Výrobce elektroniky Apple koupil izraelského výrobce čipů umožňujících trojrozměrné zobrazení PrimeSense. S odvoláním na specializovaný server AllThingsD.com o tom informovala agentura AFP. Apple podle serveru BBC transakci potvrdil, podrobnosti o ceně ale známy nejsou. Americký gigant za firmu zaplatil 360 milionů dolarů (7,2 milionu Kč).

Technologie PrimeSense v minulosti použil mimo jiné americký softwarový obr Microsoft ve svém systému ovládání na základě hlasu a pohybu s názvem Kinect.

„Apple čas od času kupuje menší technologické společnosti a o našich záměrech nebo plánech obvykle nehovoříme,“ řekla mluvčí společnosti podle serveru BBC.

Dohoda o převzetí se objevila v době, kdy společnosti stále víc experimentují se způsoby zachycení pohybu a gest, a pravděpodobně vyvolá spekulace o tom, jestli se Apple nechystá vyvíjet nové produkty jako třeba vlastní televizi, poznamenal také britský server.

„Z perspektivy Applu to vypadá jako pokus výrazně zvýšit přitažlivost svých současných zařízení tím, že na nich nabídne tento prvek,“ řekl podle BBC Nitin Bhat z poradenské společnosti Frost & Sullivan o technologiích, které umožňují ovládat zařízení na základě gest.

Apple si v říjnu před dvěma lety nechal patentovat nové způsoby ovládacích zařízení, která nevyžadují tělesný kontakt. Společnost tehdy v přihlášce zmínila možnost přesouvat obsah z jednoho výrobku Applu do druhého, aniž by se lidé museli zařízení dotknout.

O tom, že americký gigant se zajímá o PrimeSense, už v červenci informoval web Calacist. Pro americkou společnost je to druhé převzetí izraelského podniku poté, co loni v lednu koupila výrobce paměťových čipů Anobit, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Apple koupil výrobce čipů pro trojrozměrné zobrazení PrimeSense Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Google představil předplacenou platební kartu

    Tech ·

    Americká internetová společnost Google představila vlastní předplacenou debetní kartu, která umožní zákazníkům nakupovat v obchodech a vybírat hotovost z bankomatů…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.