Apple koupil animační společnost, která se podílela na nových Star Wars

Americký výrobce chytrých telefonů Apple koupil švýcarskou startupovou společnost Faceshift, která se zaměřuje na technologie snímání pohybu a jeho převod na digitální model v reálném čase. Společnost Faceshift už spolupracovala s herními vývojáři i filmovými studii. Naposledy se podílela na novém dílu filmové série Star Wars. Podle BBC ale není jisté, jaké plány Apple s touto společností má.

Rovněž není jasné, kolik dohoda Apple stála. Mluvčí společnosti pouze uvedl: „Apple čas od času kupuje menší technologické společnosti a obvykle nekomentujeme náš záměr nebo plány.“

Jedním z důvodů proč Apple společnost Faceshift koupil, by mohla být jeho snaha přijít v brzké budoucnosti s novými produkty souvisejícími s virtuální realitou. Spekulaci podporuje i srpnová akvizice německé vývojářské firmy Metaio. Za tuto společnost, která vlastní několik patentů v oblasti virtuální reality, dal Apple 32 milionů dolarů.

Podle analytika a herního specialisty Pierse Hardinga-Rollse však koupě Faceshiftu zapadá do jiné strategie Applu. „Akvizice zapadá do strategie zaměřené na strojové učení a příbuzné technologie jako je rozpoznávání hlasu nebo umělou inteligenci,“ řekl Harding-Rolls serveru BBC. Podle něj by mohlo jít také o krok ve prospěch komunikačních aplikací jako je FaceTime nebo rozvoj bezpečnostní funkce rozpoznání obličeje.

Podívejte se na jakém principu pracují softwary společnosti Faceshift: 

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Apple koupil animační společnost, která se podílela na nových Star Wars Foto: Lucasfilm

reklama

Další články

  1. Řecko se s věřiteli dohodlo na nové sadě reforem

    Byznys ·

    Řecko se s mezinárodními věřiteli dohodlo na nové sérii opatření. Řecká vláda bude muset reformy schválit příští měsíc, aby měla nárok na další peníze z mezinárodního …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.