Anonymous zveřejnili údaje Donalda Trumpa a jeho blízkých

Skupina hackerů Anonymous má nový cíl. Zaměřila se na republikánského kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Anonymous podle zpravodajského portálu CNN zveřejnili nové video, na kterém uvedli číslo sociálního pojištění spolu s mobilním telefonem, jenž údajně patří americkému miliardáři. „Hacktivisté“ rovněž vyzvali veřejnost k tomu, aby bojkotovala Trumpovu volební kampaň. 

Zveřejněné informace podle CNN odhalují rovněž telefonní čísla, adresy domů a další osobní informace související s Trumpovými blízkými, mezi něž patří jeho mluvčí, vedoucí kampaně a rodinní příslušníci.

„Říkáte to, co vaše publikum chce slyšet. Ve skutečnosti ale nestojíte o nic jiného než o chamtivost a moc,“ uvedli Anonymous ve videu.

Muž s maskou Guye Fawkese, který je symbolem tohoto hnutí, ve videu také hovoří o tom, že Trump podporuje svým jednáním fašismus a xenofobii.

Anonymous mimo jiné zveřejnili Trumpovy osobní údaje, které se ovšem dají lehce vyhledat na internetu. Tato skutečnost trochu zpochybňuje důvěryhodnost zdroje. Je otázka, zdali jde skutečně o zprávu pocházející z dílny známé hacktivistické skupiny. Hackeři z Anonymous se přitom i v minulosti stavěli proti zveřejňování osobních údajů, což porušuje ochranu soukromí.

Ke zveřejnění zprávy proti Trumpovi došlo krátce poté, co Anonymous vyhlásili americkému miliardáři válku. V rámci toho také oznámili, že se zaměří na jeho webové stránky spojené s xenofobními kampaněmi.

Expert na bezpečnost David Kennedy řekl CNN, že skupina se může pokusit shodit webové stránky nebo pokusit se získat informace týkající se Trumpových obchodních aktivit. Jde přitom o pravděpodobné vyústění situace. 

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Anonymous zveřejnili údaje Donalda Trumpa a jeho blízkých Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Whisky je nákladná, ale velmi výnosná investice

    Byznys ·

    Za loňský rok se na britských ostrovech prodalo téměř o třetinu více lahví whisky a jejich celková hodnota vyskočila meziročně o čtvrtinu na rekordní úroveň 9,5 milion…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.