Android Pay dorazilo i do Česka. Funguje svižně, ale zatím jej podporují pouze tři banky

Technologická firma Google v úterý spustila v Česku službu Android Pay.  Uživatelé s vhodnou bankou si mohou již nyní nainstalovat aplikaci a prostřednictvím chytrého telefonu podporující NFC (Near Field Communication) uskutečnit bezkontaktní platby. Jaké banky vám tuto novou službu nabídnou a jak nová technologie funguje? Více se už dočtete v našem novém článku. 

Službu Android Pay lze využít za předpokladem, zda jste klientem tří vybraných bank. Konkrétně pak jde o Monetu (Visa, Mastercard), mBank (Visa, Mastercard) a J&T (Mastercard). Koncem roku se k této novince připojí i Komerční banka. V roce 2018 se poté dočkají i klienti Fio Banky a Equa bank. Novou aplikaci hodlá do svého portfolia služeb nabídnout i Raiffeisenbank, ta ovšem detailnější informace o termínu nepotvrdila.

Jestliže jste klientem u tří dříve zmíněných bank, tak vám stačí v Obchodě Play nainstalovat aplikaci Android Pay. Díky této aplikaci můžete zapomenout na kreditní karty. Jejich bezkontaktní platební metodu zcela nahrazuje přiložený chytrý telefon k terminálu.

Nemusíte se bát i případného zneužití. Problematika bezpečnosti je totiž rovněž vyřešena. Pokud vaše platba přesáhne pět set korun, tak musíte odemknout i samotný telefon. Tím stvrdíte skutečnost, že jste opravdu majitelem karty. Pravidla jsou tak stejné jako v případě bezkontaktních karet. Zboží přesahující hodnotu 500 korun zakoupíte pouhým přiložením telefonu. Dražší produkty je zapotřebí verifikovat pinem.

Je zapotřebí podotknout, že některé banky odmítají podle serveru Živě.cz Android Pay podporovat. Pokud tak patříte ke klientům Air Bank, tak budete mít smůlu. Tuto mezeru se chystá zacelit vydáním vlastní aplikace. Skrze ČSOB mohou lidi platit telefonem prostřednictvím aplikace Na nákupy.

Android Pay ale podle Živě.cz nepředstavuje pouze možnost nahrazení platební karty chytrým telefonem. Zobrazí vám také detailní informace o transakcích a obchodníkovi. Aplikace také umožňuje vložení věrnostních kartiček s daných obchodů. 

Jak postupovat?

Před používáním Android Pay postupujete stejně jako při internetových platbách (např. PayPal). Zapotřebí je vložit číslo kreditní karty, její platnost a CVC kód, jenž se nachází na zadní straně karty. Poté je zapotřebí počkat na autorizaci, kterou provedete prostřednictvím SMS zprávy.

Banka vám poté pošle odkaz, v němž potvrdíte podmínky banky pojící se k používání aplikace Android Pay. Následně vám přijde kód, jenž vložíte do Android Pay. 

Samotnou aplikaci jsme si sami otestovali a nedošlo k žádnému problému. Android Pay funguje svižně. Komunikace mezi bankou a samotnou aplikací tak pracuje bezchybně a na základě prvního testu lze tuto platební metodu doporučit.

 

 

Zdroj: Zet

Android Pay dorazilo i do Česka. Funguje svižně, ale zatím jej podporují pouze tři banky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Zeman se v Rusku setká i s Gorbačovem a Medveděvem

  Společnost ·

  Česká hlava státu Miloš Zeman se během své návštěvy Ruska setká příští týden s bývalým sovětským prezidentem Michailem Gorbačovem. V Moskvě bude jednat také s ruským p…

 2. Trump ukončil své asijské turné. Jaké bylo?

  Společnost ·

  Severokorejská hrozba a obchodní vztahy s východoasijskými partnery byly nejvýš na seznamu priorit amerického prezidenta Donalda Trumpa při cestě po Asii, nejdelší běh…

 3. Britská libra oslabuje kvůli politickým obavám

  Byznys ·

  Britská libra se během dnešního obchodování kvůli politickým obavám propadla až na týdenní minimum vůči americkému dolaru. Euro vůči dolaru zůstává bez větších změn a …

 4. Počet podnikatelů v ČR stoupl

  Byznys ·

  Počet podnikatelů v Česku, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, stoupl letos do konce září o 18.000 na 999.000. Vyplývá to z evidence České sp…

 5. 55 procent Španělů si přeje předčasné volby

  Společnost ·

  Více než polovina Španělů není spokojena se současnou vládou v Madridu a přeje si, aby premiér Mariano Rajoy vyhlásil co nejdříve předčasné parlamentní volby. Vyplývá …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.