„Analytika dokáže zachraňovat lidské životy,“ říká Petr Šlajchrt ze SAS

Data a jejich následná analýza mohou stát za záslužnými věcmi, které přestavují záchrana životů nebo předpovídání přírodních katastrof. Na rádiu Zet to řekl obchodní ředitel SAS Institute Petr Šlajchrt. Podle jeho slov tak neplatí skutečnost, že analytika je záslužná pouze v oblasti byznysu. 

„Pochopitelně analytika může pomáhat nejenom v oblasti byznysu, ale může nám pomáhat i v jiných oblastech. Dokážu si představit, že analytika dokáže pomáhat nebo předpovídat přírodní katastrofy. Díky analytice také dokážeme předpovídat kdo a kdy, jakou pomoc bude potřebovat. V podstatě můžeme říct, že analytika dokáže zachraňovat lidské životy,“ řekl Šlajchrt.

Tato problematika se bude rozebírat na třídenní konferenci Analytics Experience 2017 v Amsterdamu. Té se zúčastní špičky datové analytiky, mezi něž například patří James Goodnight. Ten již třicet let představuje ikonu analytického světa

Samotná konference pojme aktuální témata z oblasti analytiky trhu. Půjde pak konkrétně o artificial intelligence (umělá inteligence), machine learning (učení strojů), internet věcí a další zajímavá témata.

„Pravděpodobně každý slyšel téma inteligentního domu. Řekněme, že v současné době je to stále věc, která není tak obvyklá. Hodně o ní slyšíme, ale do budoucna inteligentní dům bude představovat naprostou součást našeho života. Znamená to i to, že tato zařízení, která v inteligentním domě jsou, generují spoustu informací, které my dokážeme analyzovat a na základě toho předpovídat spotřebu elektrické energie nebo požadavky na dopravu v určitých regionech atak dále,“ sdělil Šlajchrt na rádiu Zet.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s obchodním ředitelem společnosti SAS Institute Petrem Šlajchrtem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„Analytika dokáže zachraňovat lidské životy,“ říká Petr Šlajchrt ze SAS Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.