Analytik: Čtvrtinu objednávek na Model 3 od Tesly zákazníci zrušili

Automobilka Tesla po počátečních problémech konečně plní své výrobní cíle pro Model 3. Netrpělivost ze strany zákazníků, kteří si elektromobil mohli objednávat už od března 2016, ale stoupá. Podle analytika Rajvindry Gilla ze společnosti Needham & Co. je asi jedna ze čtyř objednávek na Modelu 3 zrušena. Důvodem je zejména to, že od příštího roku už američtí zákazníci nebudou moci uplatnit slevu na dani v hodnotě 7500 dolarů. Tesla ale popírá, že by zrušené objednávky překračovaly počet těch nových.

Gill ve svém komentáři připomněl problémy v podobě prodloužené čekací doby na vůz, blížící se vypršení slevy na dani ve výši 7500 dolarů a skutečnost, že Tesla zatím ještě neuvedla základní model za 35 000 dolarů k dispozici na trh pro nákup.

Asi jedna ze čtyř objednávek Modelu 3 je zrušena, uvádí Gill. Za rok se podle něj počet zrušených objednávek zdvojnásobil. Zákazníci, kteří si rezervovali Model 3, museli složit vratnou zálohu ve výši 1000 dolarů a poté zaplatit dalších 2500 dolarů, aby si vybrali svou konkrétní verzi. Zbytek doplatí, až jim bude auto doručeno. Doba čekání na Modelu 3 je přibližně 4 měsíce až rok a zákazníci základního modelu mohou čekat až do roku 2020, uvádí Gill.

Mluvčí společnosti Tesla popřel, že zrušené objednávky na Model 3 by překračovaly počet nových objednávek. Uvedl také, že čekací doby, které Gill cituje, jsou zastaralé. Na svých webových stránkách firma nicméně uvádí čekací lhůtu od jednoho do devíti měsíců.

 

 

Zdroj: CNN

Analytik: Čtvrtinu objednávek na Model 3 od Tesly zákazníci zrušili Foto: Twitter

reklama

Další články

  1. Trump pozval Putina na návštěvu USA

    Společnost ·

    Bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton prostřednictvím svého ruského protějšku odeslal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi oficiální pozvání k návštěvě Spoje…

  2. Zisk Unipetrolu v pololetí klesl o polovinu

    Byznys ·

    Petrochemickému holdingu Unipetrol v letošním prvním pololetí klesl čistý zisk meziročně o polovinu na 3,2 miliardy korun. Vliv mělo pojistné plnění, které vylepšilo v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.