Amerika bude debatovat o komiksu

Kalifornské San Diego hostí od 18. července čtyřdenní konferenci Comic Con o komiksu. Na největší akci svého druhu se bude diskutovat o všech tématech spojených s výrobou komiksu - od jeho psaní až po distribuci, ale také o tematicky přidružených filmech.

Komiksová konference Comic Con, která se poprvé konala v roce 1970 jako přehlídka komiksových knih či fantasy, se v posledních letech stále více věnuje filmům, jež z kreslených předloh vznikají (například Spiderman, Batman či aktuálně Muž z oceli.) 

Mezi hosty se tak stále častěji objevují lidé z Hollywoodu a během svých přednášek ukazují unikátní trailery či plakáty. Na své si tu ale přijdou i fanoušci dalších odnoží popkultury, například hororu, anime, videoher anebo sběratelé nejrůznějších komiksových postaviček. 

Letos na konferenci v roli přednášejících vystoupí například spisovatel Neil Gaiman, filmový a komiksový scenárista J. Michael Straczynski nebo kreslíř Dave McKean, jenž byl v roce 2011 hostem pražského KomiksFESTu.  

Podívejte se, jak se loni na konferenci dorazil režisér Robert Downey na panel, který se týkal aktuálního dílu Iron Mana.Amerika bude debatovat o komiksu

reklama

Další články

  1. Na Colours zahrají Sigur Rós či Jamie Cullum

    ·

    Velmi silně obsazený ročník festivalu Colours of Ostrava letos čeká na návštěvníky. Hlavními hvězdami jsou islandští Sigur Rós, jazzpopový písničkář a klavírista Jamie Cu…

  2. Čínský ekonomický růst znovu mírně zpomaluje

    Byznys ·

    Čínská ekonomika zpomaluje druhým čtvrtletím v řadě. Hrubý domácí produkt nejlidnatější země světa ve druhém kvartálu letošního roku činil 7,5 procenta, to je oproti před…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.