reklama

Americká cla podle Německa urážejí blízké partnery

Německo označilo nová americká cla na dovoz hliníku a oceli za urážku blízkých partnerů. Na krok Spojených států chce odpovědět v těsné spolupráci s Evropskou unií. V pátek to oznámila německá ministryně hospodářství Brigitte Zypriesová. Informaci zveřejnila agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat

„(Americký prezident Donald Trump) nařídil represivní cla, která neodpovídají pravidlům WTO (Světové obchodní organizace). Tento krok zvýší ceny pro spotřebitele a ztíží práci našich podniků, těch malých i velkých,“ řekla Zypriesová.

Německá ministryně hospodářství se ohradila i proti Trumpovým argumentům, že jedná se záměrem ochránit národní bezpečnost USA. Uvedla, že se nyní obává, aby se k podobným krokům neodhodlaly i další země, které národní bezpečností budou zdůvodňovat ochranu svých firem.

Německo, které je největší evropskou ekonomikou, chce na krok USA reagovat v těsné spolupráci s Evropskou unií. Podobný záměr ohlásila i Británie, která EU opouští. Podle Zypriesové bude odpověď Evropy učiněna s chladnou hlavou, ale důrazným způsobem.

 

 

Zdroj: ČTK

Americká cla podle Německa urážejí blízké partnery Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.