Americký Walmart chce rozvážet jídlo pomocí taxislužeb Uber a Lyft

Zákazníkům amerických diskontních domů Walmart by mohl brzy dovézt zboží řidič alternativní taxislužby Uber nebo Lyft. Obchodní řetězec chce tuto novou službu začít testovat během následujících týdnů. Pilotní projekt má začít v Denveru, Coloradu a nejspíš i v arizonském Phoenixu. Informoval o tom server BBC.

V rámci nového partnerství budou moci zákazníci Walmartu umístit svou objednávku on-line. Zaměstnanec Walmartu poté objedná pro donášku řidiče z Uberu nebo Lyftu. Řidič vyzvedne objednávku na prodejně a doručí jí přímo k zákazníkovi. Za službu dá zákazník 7 až 10 dolarů.

Firma na svém blogu uvedla, že spuštění pilotního projektu očekává v příštích dvou týdnech. Nejprve bude služba dostupná jen ve třech amerických městech, a to v Denveru, Coloradu a Phoenixu.

Walmart expanduje se svými doručovacími službami i kvůli tomu, aby zintenzivnil konkurenci s on-line prodejcem Amazon, píše BBC. Amazon zahájil své donášky čerstvých potravin ve Spojených státech už v roce 2007.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Americký Walmart chce rozvážet jídlo pomocí taxislužeb Uber a Lyft Foto: fotomak / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hitem v USA jsou kurzy sebeovládání

    Byznys ·

    Někteří lidé, když se rozzuří do nepříčetnosti, mají více než ostatní problém svůj vztek zvládnout. Ničí hotelové pokoje, zastaví klidně uprostřed dálnice, aby vynadal…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.