Americký vzdušný úder zabil vůdce pákistánského Tálibánu

Americký vzdušný úder na východě Afghánistánu připravil o život vůdce pákistánského Tálibánu mulla Fazlulláha. Informaci v pátek zveřejnilo afghánské ministerstvo obrany agentuře Reuters.

Podle informací agentury AP byl mulla Fazlulláh zabit při náletu amerického bezpilotního letounu v afghánské provincii Kunar. Americká armáda v pátek potvrdila, že v provincii Kunar provedla letecký útok na vysoce postaveného radikála. Armádní zdroj uvedl, že terčem útoku byl pravděpodobně Fazlulláh.

Už v březnu raketa odpálená z amerického bezpilotního letounu zabila v Afghánistánu nedaleko pákistánských hranic syna mully Fazlulláha a dalších 20 radikálů.

Pákistánský Tálibán je obviňován z odpovědnosti za řadu teroristických útoků včetně pokusu o odpálení trhaviny na newyorském náměstí Times Square v roce 2010. Fazlulláh byl rovněž označen za inspirátora útoku na Malalu Júsufzaiovou z roku 2012, kdy byla pákistánská školačka a pozdější nositelka Nobelovy ceny za mír postřelena.

 

 

Zdroj: ČTK

Americký vzdušný úder zabil vůdce pákistánského Tálibánu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. MMF se obává dopadů Trumpovy obchodní politiky

    Byznys ·

    Mezinárodní měnový fond (MMF) ve čtvrtek varoval před obchodní politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ta by totiž mohla podkopat světový obchodní systém a poš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.