Americký T-Mobile koupí za 3,3 miliardy dolarů licence na širokopásmové mobilní frekvence

Americký mobilní operátor T-Mobile US se dohodl na koupi licencí na širokopásmové mobilní frekvence od společnosti Verizon Wireless. Celkem za ně zaplatí 3,3 miliardy dolarů (66,7 miliardy Kč). Čtyřka amerického mobilního trhu si tak chce rozšířit záběr a vylepšit služby, aby se přiblížila větším konkurentům.

T-Mobile US, v němž většinu vlastní německá společnost Deutsche Telekom, zaplatí za licence 2,365 miliardy dolarů v hotovosti a převodem vlastních frekvencí v hodnotě 950 milionů USD. Získané licence podle agentury Reuters pokrývají přes 150 milionů lidí v aglomeracích New Yorku, Atlanty a Los Angeles.

Deutsche Telekom se v roce 2011 dohodl na prodeji divize T-Mobile USA americké společnosti AT&T za 39 miliard dolarů, antimonopolní orgány však transakci zamítly. Později Deutsche Telekom tuto divizi sloučil s americkým konkurentem MetroPCS Communications a přejmenoval na T-Mobile US.

Zdroj: ČTK

Americký T-Mobile koupí za 3,3 miliardy dolarů licence na širokopásmové mobilní frekvence Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.