Americké státy jsou blízko od legalizace sportovního sázení

Nejvyšší soud Spojených států v pondělí otevřel jednotlivým americkým státům možnost legalizovat sportovní sázky. Potvrdil rozhodnutí soudu v New Jersey z roku 2014, kterým nižší soud povolil sportovní sázky v tamních kasinech a na dostizích. Zároveň nejvyšší soud zrušil federální zákon z roku 1992 zakazující sportovní sázení ve většině amerických států. Informaci zveřejnila americká média.

V USA se dosud smělo sázet na sportovní výsledky pouze v Nevadě, kde se nachází vyhlášené centrum hazardu Las Vegas, a v omezené míře i ve státech Delaware, Montana a Oregon.

Na nelegální sportovní sázky lidé nyní v USA ročně vynaloží miliardy dolarů. Některé státy spatřují v sázení na sport a v loteriích potenciálně významný zdroj daňových příjmů.

Legalizaci sportovního sázení se bránily velké americké sportovní svazy, jako je Národní fotbalová liga (NFL) a baseballová liga Major League Baseball. Obávají se přitom, že tím utrpí čistota sportu, protože by mohl vzniknout tlak na podplácení rozhodčích.

Zpráva podpořila akcie sázkových společností, kasin a dodavatelů herních systémů. Například akcie herní a sázkařské firmy Scientific Games přidávaly kolem 13 procent a vystoupily na rekord. Akcie výrobce herních automatů a jiných herních technologií International Game Technology pak měly k dobru více než čtyři procenta a vykazovaly nejvyšší jednodenní zisk od března. Na rekord vystoupily také akcie provozovatele dostihů a kasin Churchill Downs.

V České republice od ledna platí nový zákon o hazardu. Nařizuje povinnou registraci hráčů při kurzovém sázení na pobočkách, dosud se museli registrovat jen při internetových sázkách. Tradičně velký zájem je v Česku o sázky na hokejová mistrovství. Celkové sázky na nynější mistrovství světa v Dánsku zatím podle sázkových kanceláří dosáhly zhruba 850 milionů korun.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Americké státy jsou blízko od legalizace sportovního sázení Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Německo by podle MMF mělo navýšit investice

  Byznys ·

  Mezinárodní měnový fond (MMF) v úterý vyzval německou vládu, aby posílením veřejných investic pomohla snížit vysoký přebytek běžného účtu německé platební bilance. Něm…

 2. Důvěra Čechů v EU mírně vzrostla

  Společnost ·

  Důvěra Čechů v budoucnost sjednocené Evropy se od loňského roku zvýšila o pět procentních bodů na 44 procent. Jejich postoj k přijetí eura v Česku však zůstal stejný, …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.