Americký provozovatel kin kvůli zvýšení návštěvnosti povolí mobily během promítání

Jeden z největší amerických provozovatelů kin společnost AMC hodlá bojovat o mladé diváky netradičním způsobem. Divákům povolí používat mobily během promítání. AMC tak půjde proti proudu zavedených pravidel ostatních kin, jež spíše upozorňují diváky na to, aby okolí nerušili a mobilní telefony vypnuli. Ředitel řetězce multiplexů o tomto netradičním kroku informoval prostřednictví filmového časopisu Variety. 

„Když řeknete 22letému člověku, aby vypnul svůj mobilní telefon a nekazil jím film, je to jako kdybyste po něm chtěl, aby si useknul levou ruku u lokte,“ prohlásil Adam Aron, který se do čela společnosti provozující na 400 multikin v USA dostal začátkem letošního roku. Aron nedávno oznámil, že jeho společnost hodlá koupit konkurenční firmu Carmike, což by z AMC učinilo vůbec největší americký kinematografický řetězec.

Většina amerických kin - stejně jako sály v Evropě - diváky těsně před představením upozorňuje, aby si vypnuli své telefony. Podle Arona je však zrušení tohoto doporučení cestou, jak dostat do sálů více mladých lidí. Mladí ve věku od 15 do 25 let chodí podle průzkumů do kin výrazně méně než generace jejich rodičů, což přispívá k trvalému poklesu tržeb.

Společnost však z obavy o ztrátu konzervativnějších návštěvníků kin, kterým by sál plný hlasitých majitelů věčně svítících telefonů mohl připadat nevhodný pro sledování filmů, chce svůj plán omezit. „Pravděpodobně vyčleníme specifické sály, kde budeme vstřícnější k textovému používání telefonů,“ tvrdí Aron.

 

 

Zdroj: ČTK

Americký provozovatel kin kvůli zvýšení návštěvnosti povolí mobily během promítání Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Amazon představil už osmou verzi čtečky Kindle

    Byznys ·

    Největší světový internetový prodejce Amazon ve středu představil nejnovější verzi své čtečky elektronických knih Kindle. Osmá generace s názvem Kindle Oasis je tenčí …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.