Americká města schvalující marihuanu žádají vládu o celostátní povolení

Starostové sedmi amerických měst, která povolují užívání marihuany, spojili své síly s cílem přesvědčit o potřebě legalizace drogy federální vládu. Informovala o tom agentura AP v rámci zprávy z výroční konference amerických starostů v Bostonu. Za lobbistickým sdružením stojí starostové měst Denver, Seattle, Portland, San Francisco, Los Angeles, Las Vegas a West Sacramento.

Advokáti legalizace marihuany chtějí na konferenci starostů prosadit rezoluci, která vyzývá americkou vládu, aby konopí vyřadila ze seznamu zakázaných drog. K iniciativě se podle AP připojili i starostové Oaklandu v Kalifornii a Thorntonu v Coloradu, kde droga legální není.

Užívání marihuany zatím v nějaké formě legalizovalo třicet amerických států. Federální zákon tolerující do určité míry marihuanu mají kongresmani na stole od minulého týdne. Prezident Donald Trump nedávno řekl, že návrh "pravděpodobně" podpoří.

Legalizace marihuany může podle některých amerických expertů pomoci řešit problém drogové závislosti a může snížit počet smrtelných případů předávkování. Jiní vědci ale varují, že legalizace měkkých drog může drogovou epidemii v USA jen zhoršit.

 

 

Zdroj: ČTK

Americká města schvalující marihuanu žádají vládu o celostátní povolení Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Vláda chce představit plán investic na 10 let

    Společnost ·

    Vláda do konce června představí plán investic na následujících minimálně deset let. Na dnešní akci Institutu pro politiku a společnost to uvedla ministryně financí v d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.