Americká FBI vyšetřuje možné manipulace s cenou akcií firmy Herbalife

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) podle agentury Bloomberg vyšetřuje miliardáře a investora Billa Ackmana z možné manipulace s cenou akcií společnosti Herbalife. Ackman, který založil a řídí hedgeový fond Pershing Square Capital Management, v minulosti obvinil společnost Herbalife z toho, že klame distributory, zkresluje údaje o tržbách a prodává svoje produkty za nadsazené ceny. Mimo jiné uvedl, že vztahy společnosti s distributory jsou založeny na nelegální pyramidové struktuře. Ackmanův fond zároveň investoval miliardu dolarů do aktiv, která by profitovala z poklesu cen akcií Herbalife.

Společnost, která prodává výživové doplňky a prostředky na hubnutí pak loni opravdu ztratila polovinu své hodnoty. Stalo se tak i přesto, že Herbalife obvinění ze strany Ackmana popírá. Firma však musela kvůli tlaku spojenému s obviněním přejít na konzervativnější způsob prodeje svých produktů. Na druhou stranu ale získala také spojence. Další miliardář, Carl Icahn, se stal v době, kdy už čelila obviněním ze strany Ackmana, jejím největším akcionářem.

„Jsme hrdí na to, že v posledních dvou letech odhalujeme, jak Herbalife dělá z milionů lidí svoje oběti, uvedli zástupci fondu Pershing Square Capital Management.

„Bill Ackman investoval do neúspěchu společnosti Herbalife miliardu dolarů a proto má přímý zájem na tom, aby naší firmě uškodil,” reagoval na obvinění mluvčí Herbalife Alan Hoffman a dodal, že Ackman za uplynulé dva roky investoval do řízeného a uměle vytvořeného útoku proti společnosti Herbalife 75 milionů dolarů.

 

 

Zdroj: Bloomberg

 

Americká FBI vyšetřuje možné manipulace s cenou akcií firmy Herbalife Foto: shutterstock.com - budova FBI ve Washingtonu

reklama

Další články

  1. Koruna je k dolaru nejslabší za 11 let

    Byznys ·

    Česká měna se dostala k americkému dolaru na nejnižší úroveň za téměř 11 let. Jeden dolar se včera v závěru obchodování prodával za 25,78 Kč. Koruna vůči dolaru od zač…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.