Americký AT&T se zajímá o převzetí Vodafonu

Největší americký telekomunikační operátor AT&T zkoumá několik strategií vedoucích k případnému převzetí britského mobilního operátora Vodadone Group v následujícím roce. S odvoláním na nejmenované zdroje obeznámené se situací to napsala agentura Bloomberg. Případným sloučením by podle bloomberg.com vznikl z hlediska tržeb největší telekomunikační operátor na světě.

Akcie skupiny Vodafone Group na začátku obchodování v Evropě zpevnily o více než dvě procenta.

Největší americký telekomunikační operátor AT&T zkoumá několik strategií vedoucích k případnému převzetí britského mobilního operátora Vodadone Group v následujícím roce. S odvoláním na nejmenované zdroje obeznámené se situací to napsala agentura Bloomberg. Akcie skupiny Vodafone Group na začátku obchodování v Evropě zpevnily o více než dvě procenta.

Formální jednání mezi společnostmi nezačala. Americká společnost ale podle zdrojů zkoumá, jak by Vodafone po případné dohodě mohla rozdělit, jakou část majetku by si ponechala a kdo by mohl koupit zbytek.

Vodafone je druhým největším mobilním operátorem na světě, působí i v České republice.

Agentura Reuters poznamenala, že AT&T své evropské ambice neskrývá. Jeho generální ředitel Randall Stephenson minulý měsíc řekl, že v Evropě existuje "velká příležitost" k investicím do mobilního širokopásmového připojení.

Zdroj: Bloomberg

Americký AT&T se zajímá o převzetí Vodafonu Foto: Zdroj: ČTK

reklama

Další články

  1. Facebook zvýšil čtvrtletní zisky o 60 procent

    Byznys ·

    Největší světová internetová sociální síť Facebook ve třetím čtvrtletí pokračovala v přesunu z loňských ztrát do vysokého zisku. Čtvrtletní výnosy se zvýšily o 60…

  2. Spotřebitelská nálada v Německu mírně klesla

    Byznys ·

    Nálada mezi německými spotřebiteli mírně klesla, zůstala ale nedaleko nejvyšší úrovně za šest let. Uvedl to dnes výzkumný institut GfK. Mírný pokles způsobily obavy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.