Americké akcie ztratily všechny letošní zisky

Americké akciové trhy se v úterý potýkaly s citelným poklesem. Indexy Dow Jones i S&P 500 klesly o téměř dvě procenta a odevzdaly tak veškeré zisky, kterých se jim dosud podařilo v roce 2015 dosáhnout.

Technologický Nasdaq ztratil 1,67 procenta. Důvodem poklesu jsou podle BBC obavy investorů z toho, že by americká centrální banka mohla zvýšit úrokové sazby dříve než se čekalo. Americký dolar v této souvislosti naopak posiluje. Včera přidal 1,4 procenta a dostal se na dvanáctiletá maxima vůči euru. Silný dolar podle BBC také ovlivnil rozhodování některých akciových investorů, protože by mohl ohrozit zisky firem, které podnikají kromě USA i v zahraničí. Jejich příjmy dosahované v cizích měnách teď mají po přepočtu na dolary nižší hodnotu.

 

 

Zdroj: BBC

Americké akcie ztratily všechny letošní zisky Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Volkswagen investuje v Mexiku miliardu dolarů

    Byznys ·

    Výrobce automobilů Volkswagen rozšiřuje montážní závod v mexickém městě Puebla a investuje do něj zhruba jednu miliardu dolarů (25,1 miliardy korun). Německá automobil…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.