Americké akcie vykázaly prudký růst, dolar stoupl proti většině měnám

Akcie ve Spojených státech včera druhou seanci za sebou vykázaly silný růst. Investoři se zajímali především o výrobce spotřebního zboží, ale také o průmyslové firmy, banky a další společnosti.

V závěru obchodování index Dow Jones stoupl o 222,57 bodu, tedy 1,39 procenta, na 16 196,41 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 vzrostl o 30,80 bodu, čili 1,65 procenta, 1895,58 bodu. Index technologického trhu Nasdaq posílil o 98,44 bodu, neboli 2,27 procenta, na 4435,96 bodu.

Po prodlouženém víkendu posílilo všech deset hlavních sektorů indexu S&P. Nejslabší růst zaznamenaly energetické firmy, protože ceny ropy zvrátily počáteční růst.

„Viděli jsme lov za výhodnými nákupy, ale to nebylo ještě dost na to, aby se zvrátila negativní nálada,“ komentoval vývoj na trhu stratég Wunderlich Securities Art Hogan. Upozornil tak na to, že investoři kupovali hlavně firmy, které v minulosti ztratily velkou část své hodnoty.

Akcie výrobce zabezpečovacích zařízení ADT stouply o téměř 50 procent po zprávě, že firmu koupí soukromá investiční firma Apollo Global Management. Prudce vzrostly i akcie firmy nabízející slevové kupony Groupon, ve které koupila 5,6 procenta akcií čínská internetová společnost Alibaba.

Americký dolar posílil vůči většině předních světových měn díky zprávě o dohodě mezi předními producenty ropy, která zvýšila zájem investorů o rizikovější investice. Dolar ztrácel pouze vůči japonské měně, protože část investorů dohoda neuspokojila a nakupovali proto bezpečnější jen, uvedla agentura Reuters.

Euro vůči dolaru oslabilo o 0,2 procenta na 1,1136 dolaru a k jenu kleslo o 0,7 procenta na 126,94 JPY. Kurz dolaru vůči jenu se snížil o 0,4 procenta na 113,98 JPY. Ke koši šesti předních světových měn dolar stoupl o 0,3 procenta na 96,88 bodu.

 

 

Zdroj: ČTK

Americké akcie vykázaly prudký růst, dolar stoupl proti většině měnám Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Evropské akcie pokračovaly v prudkém růstu

    Byznys ·

    Evropské akciové trhy včera opět prudce rostly. Akcie bankovních firem se tak dál vzpamatovávaly z předchozích ztrát. Růst vykázaly taktéž akcie francouzských telekomu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.