Americké akcie posilují, důvodem je i rostoucí cena ropy

Americké akcie včera pokračovaly v růstu, energetické firmy profitovaly z rostoucí ceny ropy. Trh směřuje pozornost na americkou centrální banku (Fed), od níž dnes očekává první zvýšení úrokových sazeb za posledních téměř deset let.

Krátce před včerejším polednem newyorského času vykazoval Dow Jonesův index nárůst o 0,9 procenta na 17 533 bodů. Širší index S&P 500 si připisoval rovněž 0,9 procenta a pohyboval se kolem 2 040 bodů. Index technologického trhu Nasdaq Composite přidával 0,8 procenta a nacházel se v blízkosti 4 989 bodů.

Výrazně posilovaly například akcie největší veřejně obchodované ropné společnosti světa Exxon Mobil a jejího konkurenta Chevron. Světové ceny ropy včera rostly poté, co se v pondělí propadly do blízkosti jedenáctiletých minim.

Předpokládá se, že Fed ve středu zvýší svou základní úrokovou sazbu na 0,25 až 0,50 procenta z nynějšího rekordního minima nula až 0,25 procenta.„Byl by to šok, kdyby Fed sazby nezměnil,“ uvedl analytik Scott Brown ze společnosti Raymond James.

O zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou se dozvíte více v pravidelném pořadu rádia Zet Investice Zet.

 

Zdroj: ČTK

Americké akcie posilují, důvodem je i rostoucí cena ropy

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.