Americké úřady požadují od Pentagonu kapacity pro ubytování až 12 tisíců přistěhovalců

Americké úřady žádají tamní ministerstvo obrany o vytvoření ubytovacích kapacit až pro 12 tisíc přistěhovalců a jejich dětí. V rámci následujících 45 dnů by měla armáda mít k dispozici kapacitu pro nejméně 2000 lidí. Ve středu o tom informoval Pentagon podle agentury Reuters. Ministr obrany James Mattis již dříve uvedl, že armáda má v plánu vyčlenit pro přistěhovalce dvě základny v Texasu.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti, které má otázku ochrany hranic na starosti, se na armádu obrátilo v souvislosti s kritizovanou situací rozdělených rodin a dětí zavíraných v detenčních střediscích bez svých rodičů.

Pentagon uvedl, že ministerstvo preferuje umístění ubytovacích kapacit v Texasu, Arizoně, Novém Mexiku či Kalifornii. Pokud by zmíněné kapacity nebyly v určené době k dispozici, je armáda připravena zbudovat tábor s částečně oddělenými ubytovacími zařízeními až pro 4000 lidí, uvedl Pentagon.

Ministr Mattis již v neděli řekl, že pro zadržené přistěhovalce byly vyčleněny dvě základny, nijak je ale neupřesnil. Podle informací agentury AP se jedná o vojenské zařízení Fort Bliss u El Pasa na hranici s Mexikem a Goodfellowovu leteckou základnu ve středním Texasu.

Prezident Donald Trump, jehož politika nulové tolerance zavedená v květnu vedla k tomu, že více než 2000 dětí bylo nuceně odděleno od svých zadržených rodičů, se pokusil minulý týden situaci dočasně vyřešit dekretem zakazujícím rozdělování rodin. Kongres však ve středu nepřijal Trumpem podporovaný návrh zákona, který by problém řešil dlouhodobě.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Americké úřady požadují od Pentagonu kapacity pro ubytování až 12 tisíců přistěhovalců Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Rath je vinen, rozhodl podruhé soud

    Společnost ·

    Krajský soud v Praze podruhé uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha vinným z korupce a ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji. Trest mu vyměřil stejný j…

  2. Turecko si uzavírá cestu ke vstupu do EU

    Společnost ·

    Přístupové rozhovory Evropské unie s Tureckem uvízly na mrtvém bodě. Ministři zemí osmadvacítky v Lucemburku rozhodli, že jejich kapitoly nehodlají otevírat. Jednat ne…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.