Američané mají čím dál větší problémy s obezitou, Češi jim jsou v patách

Řada lidí na celém světě trpí podvýživou a nedostatkem potravy. Na druhé straně však v mnoha zemích stoupá počet obézních lidí. Příkladem mohou být Spojené státy americké, ve kterých tento fenomén nabývá na síle více než kdykoli předtím. Informuje o tom internetový časopis Business Insider, který pracuje s daty zpracovanými serverem State of Obesity. Podíl obézních lidí na celkové populaci letos ve třech státech USA poprvé přesáhl 35 procent. Obezitou ale podle českého serveru Obezita.cz trpí i řada Čechů. Česká republika se dokonce v této oblasti řadí na přední místa v Evropě. 

Podle serveru Obezita.cz v České republice trpí obezitou 21 procent mužů a 31 procent žen. „Když sečteme nadváhu a obezitu, vyjde nám u žen alarmující číslo 68 % a u mužů dokonce 72 %. Výskyt obezity a nadváhy je u nás vyšší než v evropském průměru,“ uvádí server Obezita.cz.

Statistiky, které v září publikoval americký server State of Obesity, podle Business Insideru poukazují na alarmující počet obézních lidí ve státě Arkansas. V něm obezita dosahuje 35,9 procenta. Nejméně obézních lidí v USA je naopak v Coloradu. Obézních tam je 21,3 % lidí.

Zdroj: State of Obezity

 

Zdroj: State of Obezity

Na základě informací serveru Obezita.cz se v roce 1995 počet obézních lidí na celém světě odhadoval na 200 milionů. V roce 2000 už jich bylo o třetinu více. Nejhorší situace je ve východní Evropě. Na jejím území trpí obezitou až 40 procent žen.

„Obezita se však nevyhýbá ani zemím, kde se s tímto problémem v minulosti prakticky nesetkávali – například Číně, Thajsku a Brazílii,“ uvádí portál Obezita.cz 

 

 

Zdroj: Business Insider, State of Obesity, Obezita.cz, Zet

Američané mají čím dál větší problémy s obezitou, Češi jim jsou v patách Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.