Amazonu stoupl čtvrtletní zisk o více než polovinu

Čistý zisk amerického internetového obchodu Amazon ve čtvrtém čtvrtletí vzrostl o více než polovinu na 749 milionů dolarů (téměř 19 miliard korun) z 482 milionů dolarů před rokem. Informaci uvedla ve čtvrtek firma. Celkové tržby podniku zásluhou silné poptávky v rámci vánoční sezony stouply o 22 procent na 43,7 miliardy dolarů. Nepřekonaly ovšem odhady analytiků. Ti je podle průzkumů agentury Reuters odhadovali na 44,7 miliardy dolarů.

Firma ve čtvrtek rovněž předpověděla, že její provozní zisk v letošním prvním čtvrtletí klesne na 250 milionů až 900 milionů dolarů z 1,1 miliardy před rokem. Cena akcií podniku se po zveřejnění výsledkové zprávy propadla o zhruba čtyři procenta.

Společnost Amazon již koncem prosince uvedla, že loni zažila svou dosud nejlepší vánoční sezonu. Žebříčku nejprodávanějších výrobků podle firmy vévodily její chytré reproduktory Amazon Echo a Echo Dot s hlasovou asistentkou Alexa.

Tento měsíc firma oznámila, že ve Spojených státech během roku a půl vytvoří více než 100 tisíc nových pracovních míst na plný úvazek. Počet kmenových zaměstnanců firmy na plný úvazek v USA tak do poloviny roku 2018 vzroste na více než 280 000, tedy o více než 50 procent z loňských 180 tisíc.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Firma v roce 2013 otevřela centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a předloni tam spustila provoz svého prvního distribučního centra v České republice. V obou centrech pracuje dohromady zhruba 3300 lidí.

 

 

Zdroj: ČTK

Amazonu stoupl čtvrtletní zisk o více než polovinu Foto: ibreakstock / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Hodnota Bitcoinu opět přesáhla 1000 dolarů

  Byznys ·

  Hodnota kybernetické měny bitcoin se v rámci čtvrtečního obchodování po čtyřech týdnech vyšplhala opět nad hranici 1000 dolarů (zhruba 25 tisíc korun). Informovaci uve…

 2. Sold Out Biz: Jak odhalit, co klient chce

  Byznys ·

  První schůzkou s klientem by obchodník měl zjistit jeho potřeby. Začít proto hned prezentovat a nabízet není podle key account managera Milana Turka tím nejlepším krok…

 3. Trump vyhrožoval, že pošle do Mexika armádu

  Byznys ·

  Americký prezident Donald Trump řekl, že by Mexiko mělo lépe zvládat boj se zločinci, nebo se o ně na mexickém území postarají americké ozbrojené síly. Trump to podle …

 4. Facebooku stouply příjmy o více než 50 procent

  Byznys ·

  Sociální síti Facebook stoupl ve čtvrtém čtvrtletí zisk na 3,57 miliardy dolarů (89,6 miliardy korun) z předloňských srovnatelných 1,56 miliardy dolarů. Příjmy vzrostl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.