Amazon získal povolení k testování bezpilotních letounů pro rozvážení svých výrobků

Federální úřad pro letectví (FAA) udělil firmě Amazon povolení k zahájení testování bezpilotních bezpilotních letounů takzvaných dronů. Ty chce internetový obchod použít pro své rozvážky zboží. Letouny mohou testovat pouze lidé s patřičnou leteckou licencí. 

Testování letadel se musí uskutečnit ve dne a v maximální výšce dosahují 120 metrů. Podle amerických zákonů je užívání bezpilotních letounů pro komerční účely zakázáno. Současné ustanovení FAA nicméně počítá s vydáním nových pravidel, které upraví podmínky pro používání dronů pro komerční a rekreační účely.

Amazon zažádal FAA o povolení k testování v červenci loňského roku. V prosinci firma upozornila, že zahájí testovací program zvaný jako Prime Air v jiných zemích.

„Bez udělení souhlasu našeho testování ve Spojených státech amerických, budeme nuceni pokračovat v rozšiřování Prime Air v zahraničí,“ napsal viceprezident Amazonu Paul Misener FAA.

Mezi další společnosti, které testují bezpilotní letouny ke komerčním účelům, patří společnost Alibaba. Ta v Číně prostřednictvím své divize Taobao rozesílá pomocí dronů speciální druh zázvorového čaje. Hmotnost zásilky nemůže překročit 340 gramů. Drony dále testuje i americká společnost Google a balíková služba UPS.

 

Zdroj: BBC, Mobilmania.cz, Zet

Amazon získal povolení k testování bezpilotních letounů pro rozvážení svých výrobků Foto: PETER ENDIG/dpa/Profimedia.cz

reklama

Další články

 1. Řecko představí seznam plánovaných reforem

  Byznys ·

  Řecko v následujících dnech odhalí svým evropským partnerům seznam plánovaných reforem. Po několikahodinovém jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem se zástupci …

 2. Aerolinky Ryanair otočily, do USA létat nebudou

  Byznys ·

  Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair podle BBC opouští plány na přepravu lidí mezi Evropou a Severní Amerikou. Stalo se tak jen několik dní poté, co její sp…

 3. Zisk italského Enelu se loni propadl o 84 procent

  Byznys ·

  Největší italská energetická společnosti Enel prudce klesl čistý zisk. Za loňský rok se propadl o 84 procent na 517 milionů eur (zhruba 14 miliard Kč). Hospodářské výs…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.