Amazon zastavil prodej konkurenčních streamovacích zařízení společností Apple a Google

Americký internetový prodejce Amazon přestane prodávat produkty firem Apple a Google určené ke streamování multimediálního obsahu do televize. Online prodejce rozhodnutí odůvodnil tím, že zařízení Apple TV a Google Chromcast „nespolupracují dobře“ s jeho vlastní mediální službou Prime Video a chce tak zabránit „zmatení zákazníků“.

Zařízení pro video streaming Apple TV a Google Chromcast jsou konkurentem takzvané Fire TV právě od Amazonu. Podle agentury Bloomberg krok Amazonu přichází těsně před sezónou vánočních nákupů a ukazuje na to, že Amazon je ochoten obětovat prodeje nejprodávanějších streamingových zařízení kvůli tomu, aby posílil svůj vlastní produkt.

Společnost uvedla, že spolu s jeho vlastním Fire TV, bude i nadále prodávat zařízení jiných firem, které jsou kompatibilní s Prime Video. Patří mezi ně Roku, Microsoft Xbox nebo Sony PlayStation.

Strategie Amazonu podle Bloombergu pravděpodobně více ublíží společnosti Google než firmě Apple, která má své vlastní obchody a přímý přístup k zákazníkům. Tento krok ale může také snížit prodeje samotnému Amazonu tím, že nákupy populárních zařízení Apple TV a Google Chromcast připadnou konkurentům jako je prodejce elektroniky Best Buy.

Rozhodnutí Amazonu omezit prodej zařízení společností Google a Apple pravděpodobně nebude na úrovni porušení antimonopolních pravidel, protože spotřebitelé budou mít i nadále možnosti nakoupit tyto výrobky na jiných místech, napsala agentura Bloomberg.

 

Zdroje: Bloomberg, BBC

Amazon zastavil prodej konkurenčních streamovacích zařízení společností Apple a Google Foto: Julie Clopper / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.