Amazon začne nově nabízet pod svou značkou potraviny i dětské pleny

Americký internetový obchod Amazon rozšíří portfolio svých produktů nabízených pod vlastní značkou o nové kategorie, mezi něž patří oříšky, čaje, koření, dětská výživa nebo dětské pleny. Informoval o tom americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). 

Amazon již nabízí celou škálu výrobků, které pro něj vyrábějí smluvní výrobci a které prodává pod vlastními značkami. Společnost nabízí i rozvoz potravin, avšak pouze v několika městech na západním a východním pobřeží USA.

Zdroje WSJ uvedly, že nové výrobky vlastních značek - například Happy Belly nebo Mama Bear - si budou moci objednat pouze předplatitelé služby Amazon Prime, kde se platí členský poplatek 99 dolarů ročně (2360 Kč). První z těchto výrobků by se na webu Amazonu mohly začít objevovat již na konci tohoto nebo začátkem příštího měsíce, uvedl jeden ze zdrojů.

Mluvčí Amazonu se k věci odmítla vyjádřit.

Konkurence na trhu internetového prodeje potravin je ve Spojených státech na vzestupu. Rozvoz potravin nabízejí služby jako je Fresh Direct a Instacart. Největší maloobchodní řetězec světa Wal-Mart Stores v dubnu uvedl, že rozšíří službu, díky které si lidé mohou zboží objednat přes internet a vyzvednout v místní prodejně.

 

 

Zdroj: ČTK

Amazon začne nově nabízet pod svou značkou potraviny i dětské pleny Foto: Michal Kvapil / ZET: Amazon v Dobrovízi u Prahy

reklama

Další články

  1. Miliardu lidí budou do roku 2060 ohrožovat záplavy

    Společnost ·

    Do roku 2060 bude obývat oblasti ohrožené největšími katastrofálními povodněmi až miliarda lidí. S varováním přišla charitativní organizace Christian Aid. Nejvíce ohro…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.