Amazon začal s náborem zaměstnanců pro Dobrovíz, hledá prvních 35 manažerů

Americký internetový obchod Amazon dnes v České republice otevřel prvních 35 pozic pro manažery, kteří budou v distribučním skladu v Dobrovízi u Prahy řídit provoz nového logistického centra. Noví zaměstnanci budou po zaškolení v USA či západní Evropě pomáhat při nastavování procesů v prvním českém distribučním centru společnosti, které se otevře v srpnu nebo v září.

Amazon hledá absolventy oborů jako je management, provoz, HR, finance či IT. Pozice jsou otevřené i pro čerstvé absolventy bez praxe. Firma dnes zároveň oznámila, že personální ředitelkou logistického centra v Dobrovízi se stala Šárka Semeráková, která pro zahraniční pobočky společnosti pracuje už od roku 2011. Na starosti bude mít nábor až dvou tisíc stálých zaměstnanců, což je počet obsazených pozic, kterých chce firma v Dobrovízi dosáhnout do tří let od otevření. Kromě toho se v Dobrovízi v předvánoční špičce uplatní až tři tísíce sezónních pracovníků.

Půjde už o druhý provoz Amazonu v České republice. Firma totiž už v roce 2013 v Dobrovízi otevřela centrum pro vrácené zboží, kde pracuje několik set lidí. Plány na výstavbu dalšího distribučního centra v České republice, pro které si firma původně vybrala logistický park u Brna, zkrachovaly poté, co firma nedosáhla dohody s brněnskými zastupiteli. Sám Amazon poté rozhodl, že o výstavbu logistického centra v Brně dále usilovat nebude.

Společnost kromě vyššího managementu pro Dobrovíz hledá také kandidáty na IT a HR pozice pro korporátní kancelář, kterou otevře v nově budovaném administrativním centru The Blox v pražských Dejvicích.

Společnost Amazon založil v roce 1994 v USA Jeff Bezos. Firma má v současnosti po celém světě 96 distribučních center, ve kterých pracuje přes 154 tisíc lidí. Tržby Amazonu v roce 2014 dosáhly téměř 90 miliard dolarů.

 

Zdroj: Zet

Šárka Semeráková - Personální ředitelka distribučního skladu Amazonu v Dobrovízi · Zdroj: Janis Aliapulios

Amazon začal s náborem zaměstnanců pro Dobrovíz, hledá prvních 35 manažerů Foto: Janis Aliapulios

reklama

Další články

 1. Zisk italského Enelu se loni propadl o 84 procent

  Byznys ·

  Největší italská energetická společnosti Enel prudce klesl čistý zisk. Za loňský rok se propadl o 84 procent na 517 milionů eur (zhruba 14 miliard Kč). Hospodářské výs…

 2. Zisk zasilatelské firmy FedEx vzrostl o polovinu

  Byznys ·

  Americká společnost FedEx, která je druhým největším leteckým přepravcem zásilek na světě, dosáhla ve fiskálním třetím čtvrtletí růstu zisku o více než 50 procent na 5…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.