Amazon za první tři měsíce roku prodělal 57 milionů dolarů

Americký internetový obchod Amazon, který se mimo jiné letos v létě chystá otevřít svůj první distribuční sklad v České republice, oznámil čtvrtletní ztrátu ve výši 57 milionů dolarů. Firmě se ale na druhou stranu podařilo zvýšit tržby o 15 procent na 22,7 miliardy dolarů. K výsledku, který předčil očekávání analytiků přispěly vyšší prodeje v Severní Americe, která je pro Amazon největším trhem. Akcie společnosti po oznámení výsledků nejprve ztrácely, pak se ale dostaly až k pětiprocentnímu růstu.

K pozitivní reakci investorů přispělo i to, že firma oznámila ziskovost své divize webových služeb. Té se podařilo v prvním čtvrtletí zvýšit tržby ve srovnání se stejným obdobím loni o polovinu na 1,5 miliardy dolarů. Zakladatel a ředitel Amazonu Jeff Bezos řekl, že divize webových služeb má hodnotu 5 miliard dolarů a stále rychle roste.

Amazon v tomto segmentu vydělává na tom, že firmám poskytuje servery pro hosting webových stránek a dalších aplikací. Společnosti jako Dropbox, Uber, Netflix nebo Samsung využívají cloudových služeb Amazonu k rozesílání notifikací, streamování videa nebo synchronizaci dat.

Nové hospodářské výsledky firmy potvrdily, že z pohledu tržeb jsou cloudové služby Amazonu největší svého druhu na světě.

 

Zdroj: BBC

 

Amazon za první tři měsíce roku prodělal 57 milionů dolarů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.