Amazon vyhlásil válku Netflixu, plánuje velké investice do video obsahu

Americká společnost Amazon se chystá zvýšit své výdaje v oblasti video obsahu. Chce tak výrazněji zasáhnout oblast, ve které dominuje streamovací společnost Netflix. Podle serveru Business Insider Amazon začne nově nabízet měsíční předplatné a zvýší investice do tvorby vlastního obsahu. V této oblasti totiž stále zaostává za konkurencí.

Informaci o zvýšení budoucích investic na posílení nabídky video služeb oznámil finanční ředitel Amazonu Brian Olsavsky.

Amazon již začal do oblasti online videa investovat v poslední době. Seriály z jeho dílny, jako je Transparent nebo Mozart in the Jungle, vyhrály Zlatý glóbus. Amazon také nejvíce utrácel na letošním filmovém festivalu Sundance. Koupil zde práva ke čtyřem filmům. Konkurent Netflix se ovšem nenechal zahanbit a koupil si práva na tři filmy.

„Vždy chcete, aby se vaše filmy objevily na velkých plátnech s dokonalých zvukem a co nejlepší projekcí,“ uvedl režisér komediálního dramatu Tallulah Sian Heder. Ten odkoupila právě společnost Netflix za 5 milionů dolarů. Heder ovšem říká, že ne vždy se toto přání stane realitou. Dochází totiž ke změně v tom, jak lidé filmy konzumují.

Ředitel Amazon Studios Roy Price podle New York Times řekl, že Amazon má zájem o výrazné filmy, které nabízejí něco nového a chtějí něco zajímavého říci.

Od počátku tohoto měsíce je jasné, jak bude Amazon směrovat. Ve stíhací jízdě se bude snažit dohnat konkurenční Netflix. Zájemci o služby online televize si nově budou moci předplatit streamovací servis po dobu jednoho měsíce. Do této doby bylo pouze možné zaplatit si roční členský program za 99 dolarů.

Amazon rovněž plánuje podle Business Insideru investice do své vlastní tvorby, ve které zaostává za Netflixem nebo HBO.

 

 

Zdroj: Business Insider, New York Times, Zet

Amazon vyhlásil válku Netflixu, plánuje velké investice do video obsahu Foto: ibreakstock / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Stát by měl dnes určit budoucnost OKD

    Byznys ·

    Dnes vyprší termín, do kdy požaduje vedení černouhelné OKD dohodu se státem na restrukturalizaci firmy. Pokud se tak nestane, zváží firma návrh na insolvenci a ukončen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.