Amazon vstupuje do podnikání se studentskými půjčkami

Největší světový internetový obchod Amazon vkročil do podnikání na poli studentských půjček. Spojil se s americkou bankou Wells Fargo, ve které bude nabízet nižší úrokové sazby pro předplatitele svých služeb „Prime Student“. Informoval o tom server BBC, který dodává, že Wells Fargo je jedním z největších poskytovatelů studentských půjček ve Spojených státech.

Dohoda má bance Wells Fargo pomoci propagovat své služby a Amazonu zase nalákat studenty na ty své. Za roční poplatek dostanou uživatelé služby „Prime Student“ v rámci internetového obchodu slevy, dopravu zdarma a přístup k video streamingu. Co se týče studentských půjček, budou mít nárok na slevu 0,5% u banky Wells Fargo.

„Zaměřujeme se na inovace a uspokojování našich zákazníků tam, kde jsou - a to je v digitálním prostoru,“ řekl v prohlášení vedoucí oddělení pro osobní půjčky banky Wells Fargo John Rasmussen. Ten také řekl agentuře Reuters, že banka neplatí Amazonu za toto propojení studentů s bankou.

Amazon si ve Spojených státech účtuje 49 dolarů ročně nebo 39 liber ve Velké Británii za své služby „Prime Student“. Poplatek činí asi polovinu běžného Amazon „Prime“ členství. Amazon uvedl, že „je na cestě investovat do velkých nabídkách pro studenty“, a že je novým partnerstvím „nadšený“.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Amazon vstupuje do podnikání se studentskými půjčkami Foto: Janis Aliapulios / Zet

reklama

Další články

  1. Rusové nakonec na olympiádě v Riu chybět nebudou

    Společnost ·

    Mezinárodní olympijský výbor (MOV) Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.