Amazon si od Goodmanu pronajme největší logistický areál v Polsku

Goodman, nadnárodní skupina, která buduje logistické prostory, postaví v polské Vratislavi distribuční centrum pro Amazon, největší světovou společnost působící v oblasti e-commerce. Nové středisko se stane největším logistickým areálem v Polsku. a bude vybudováno v rekordně krátkém čase. Oznámená transakce se stane největším kontraktem na výstavbu logistického skladu, který byl ve střední Evropě uzavřen.

Nový logistický areál budovaný v Polsku pro společnost Amazon bude mít rozlohu přibližně 95 000 m2. Výstavba byla zahájena v říjnu 2013 a nově budované prostory by měly v plném rozsahu zahájit provoz v druhé polovině roku 2014.

Rozhodujícím momentem při výběru společnosti Goodman jakožto developera byla její schopnost vybudovat takto rozsáhlý areál v relativně krátké době a zaručit přitom vysokou kvalitu výsledného produktu.

Společnost Amazon plánuje v nově budovaném areálu vytvořit pracovní místa až pro 2 000 stálých zaměstnanců, k nimž přibude dalších 3 000 sezónních pracovníků v době největšího pracovního vytížení během období svátků.

Od roku 2006 Goodman pro společnost Amazon již vybudoval skladové kapacity přesahující svou rozlohou 900 000 m2 v 11 skladových areálech v Německu, Francii a Velké Británii.

Nové distribuční centrum společnosti Amazon bude postaveno na vratislavském předměstí Bielany Wrocławskie ve vzdálenosti 5 km od středu města. Nově budované distribuční centrum společnosti Amazon se stane pátým developerským projektem společnosti Goodman ve vratislavské oblasti. Společnost Goodman zde doposud vybudovala areály o celkové rozloze více než 70 000 m2 pro společnosti Whirlpool, TJX Europe, Walki Group a Casetech.

Zdroj: ČTK

Amazon si od Goodmanu pronajme největší logistický areál v Polsku Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Sněmovna obnovila činnost, poslanci složili slib

    Společnost ·

    Sněmovna dnes po třech měsících znovu obnovila svou činnost na ustavující schůzi. Poslanci složili ústavou předepsaný slib, čímž se ujali svého mandátu. Skončil…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.