Amazon si na poli umělé inteligence zajistil výhodu před firmami Apple a Google

Server Forbes přináší zprávu o tom, že společnost Amazon poskytla ve Velké Británii svůj hlasový systém Alexa k dispozici vývojářům třetích stran (od roku 2015 je již k dispozici americkým vývojářům). Tím si v boji o ovládání chytrých domácností zajistila potřebnou výhodu před svými rivaly, mezi něž patří společnosti Apple a Google.  

Podle Forbesu se jedná o brilantní krok, k němuž si Amazon připravil půdu už výraznou reklamní kampaní v období vánoc. Ta k tomu evidentně zafungovala. Spuštění hlasové služby Alexa v Británii přináší nekonečné možnosti mít plnohodnotného osobního asistenta v jakémkoli zařízení s reproduktorem, mikrofonem a připojením k internetu.

Chytrá domácí zařízení tak z uživatelského hlediska získávají nový rozměr. Například v autě se uplatní nejen hlasové ovládání hudby, ale i možnost ovládat chytrá zařízení doma, která lze Alexou vybavit.

A to je podle Forbesu prvním krokem na cestě k domácnosti plně řízené umělou inteligencí.

Zdroj: Wall Street Journal / YouTube

Inteligentní osobní asistent typu Jarvis, který dokáže ovládat každý aspekt domácnosti a tím i života, je už dlouho snem futuristů a fantastů a je neodmyslitelně spjatý s konceptem kyberpunkové dystopie.

Jenomže, jak konstatuje Forbes, skutečnost je poněkud jiná: pokud si většinu zařízení pořídíte od různých výrobců, není už tak jednoduché docílit harmonického fungování s jedním „správcem“. A tento problém chce právě Amazon obejít tím, že svou technologii, na jejíž vývoj nemají jiné firmy prostředky, poskytne pro zařízení, která sám nevyrábí. Třetí strany tak vybavením svých produktů Alexou získají a dodají jim další funkci, která je už teď velice populární. Jak chytré!

 

 

Zdroj: Forbes, Zet

Amazon si na poli umělé inteligence zajistil výhodu před firmami Apple a Google Foto: George W. Bailey / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.