Amazon plánuje letos v Evropě vytvořit tisíce pracovních míst

Největší světový internetový obchod Amazon letos plánuje vytvořit v Evropě několik tisíc nových pracovních míst. Za loňský rok americká firma v Evropě vytvořila deset tisíc nových míst, což je pro ni dosavadní rekord v tomto regionu. V současnosti tak má v Evropě zhruba 40 000 zaměstnanců.

„Poptávka po našich službách v Evropě je silnější, než kdy dříve... V roce 2015 jsme vytvořili přes 10 000 nových pracovních míst a tisíce dalších jich chceme vytvořit v roce 2016 pro lidi s různým vzděláním, zkušenostmi a dovednostmi - budeme potřebovat zaměstnance od vědců zabývajících se řečí a lingvistů, přes experty na digitální média až po zaměstnance distribučních a zákaznických center,“ uvedl v dnešní tiskové zprávě viceprezident Amazonu EU pro oblast maloobchodu Xavier Garambois.

Amazon zahájil činnost na internetu v červenci 1995. Nyní je největším internetovým obchodem na světě a na špici amerických prodejců vystřídal firmu Walmart.

V České republice firma v roce 2013 otevřela centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a loni v září tam spustila provoz svého prvního distribučního centra v České republice. Centrum pro vrácené zboží naopak plánuje přesunout z Dobrovíze do pražských Horních Počernic.

Distribuční centrum chtěla firma původně postavit i v Brně, od tohoto záměru ale ustoupila.

 

Zdroj: ČTK

Amazon plánuje letos v Evropě vytvořit tisíce pracovních míst Foto: Janis Aliapulios / Zet

reklama

Další články

  1. Čína chce zavést svou vlastní kryptoměnu

    Byznys ·

    Čínská centrální banka uvedla, že chce vydat vlastní digitální měnu. Slibuje si od toho snížení nákladů na výrobu tradičních papírových peněz, zlepšení výběru daní a e…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.