Amazon představil už osmou verzi čtečky Kindle

Největší světový internetový prodejce Amazon ve středu představil nejnovější verzi své čtečky elektronických knih Kindle. Osmá generace s názvem Kindle Oasis je tenčí a lehčí než všichni její předchůdci. Zájemci za ní také zaplatí více, v USA její cena začíná na 290 dolarech (téměř 7000 Kč).

Amazon začíná přijímat objednávky na novou čtečku už od včerejška, dodávky zahájí 27. dubna. „Je to nejvyspělejší čtečka Kindle, jakou jsme kdy vyráběli - tenká a mimořádně lehká,“ uvedl podle agentury Reuters zakladatel a generální ředitel podniku Jeff Bezos.

Čtečka Kindle Oasis je podle firmy o 30 procent tenčí a o 20 procent lehčí než předchozí generace Kindle Voyage. Zařízení o hmotnosti 130 gramů bude dodáváno s ochranným obalem obsahujícím záložní baterii.

První verze čtečky Kindle vstoupila na trh v roce 2007. Amazon pak začal vyrábět i další elektronická zařízení, například počítačové tablety Kindle Fire.

Popularita elektronických čteček je na vzestupu a jejich role sílí i v České republice. Podle předsedy Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martina Vopěnky se ale není třeba obávat, že by elektronické knihy dokázaly nahradit ty papírové. „Zatím tam není vidět trend, že by to šlo proti sobě,“ řekl v minulosti na rádiu Zet. Podle něj je uživatel elektronických čteček úplně nový čtenář. Ačkoliv je to trh s velkým potenciálem, tak i v zahraničí po určité době naráží na pomyslný strop. „Ať už to bylo 5 procent ve Francii nebo deset procent v Německu. Víc už ten elektronický trh neroste.“

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Amazon představil už osmou verzi čtečky Kindle Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.