Amazon otevře v České republice dvě distribuční centra

Americký internetový obchod Amazon plánuje nejpozději ve druhé polovině příštího roku otevřít v Česku dvě nová distribuční centra pro evropské zákazníky. Centra budou v okolí Prahy a Brna. Podle společnosti do tří let od otevření center vznikne až 4000 nových dlouhodobých pracovních míst a dalších 6000 sezonních.

Distribuční centra v České republice se stanou součástí sítě celkem 25 distribučních center Amazonu rozmístěných v sedmi evropských zemích. Firma začala hledat pracovníky pro příjem, kompletaci a balení zboží, volná jsou stále také místa manažerů a vedoucích týmů. Amazon už v Česku poblíž Letiště Václava Havla Praha má centrum pro vrácené zboží.

„Firma reaguje na rostoucí poptávku napříč celou Evropou a nová centra jí zajistí dodržení závazku rychlých a spolehlivých dodávek zboží pro evropské zákazníky," uvedl Amazon.

Pražské distribuční centrum bude umístěno v Dobrovízi, v těsné blízkosti firemního centra pro vrácené zboží v sousedství Letiště Václava Havla Praha.

Otevření center je příznivé pro české firmy, které své zboží na Amazonu prodávají nebo to v budoucnu plánují, uvedl ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala. „Nová logistická centra v České republice je posunou o velký krok blíže k zákazníkům napříč celou Evropou," dodal.

Média v minulosti spekulovala, že Amazon chce do Česka nebo Polska přemístit logistická centra z Německa. Počátkem října pak firma oznámila, že v příštích dvou letech postaví tři velká logistická centra v Polsku a v každém z nich hodlá zaměstnat zhruba 2000 lidí a dalších 3000 přijmout na sezonu. Dnes Amazon uvedl, že neplánuje zavírat svá existující distribuční centra v Evropské unii.

Zdroj: ČTK

Amazon otevře v České republice dvě distribuční centra Foto: ČTK

reklama

Další články

 1. Evropská komise vyzvala Řecko k urychlení reforem

  Byznys ·

  Podle Evropské komise učinilo silně zadlužené Řecko pokroky při řešení svých rozpočtových problémů, mělo by ale zrychlit zavádění strukturálních reforem a zvýšit e…

 2. Yahoo v USA návštěvností překonal Google

  Tech ·

  Internetová společnost Yahoo v září už třetí měsíc za sebou překonala v návštěvnosti stránek ve Spojených státech svého konkurenta Google. Vyplývá to z dnešních ú…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.