Amazon chce ovládnout trh s chytrou domácností, spouští službu se specializovanými techniky

Americká firma Amazon chce alespoň ve Spojených státech přesvědčit své zákazníky, aby si koupili jeho produkty z oblasti chytré domácnosti. Pomoci tomu má speciální servisní tým, který přijde až do domácnosti a sám chytré produkty nastaví. Technologický gigant nově nabízí obdobu oblíbené služby Geek Squad, kterou již provozuje firma Best Buy. Technici tak podle serveru CNN přímo uvnitř vašeho domu nainstalují nebo opraví elektroniku a koupené spotřebiče spadající do kategorie chytré domácnosti.

Američané si prostřednictvím webových stránek mohou rezervovat novou službu „Amazon Smart Home Services“. V nabídce nechybějí ani bezplatné konzultace. Odborníci Amazonu jsou poté připraveni odpovědět na dotazy týkající se instalací chytrých světel, termostatů a dalších chytrých zařízení, jež nabízí společnost vizionáře Jeffa Bezose.

Poplatek za jednotlivé služby se liší. Například cena za instalaci a nastavení služby Amazon Fire TV dosahuje deseti dolarů (230 korun). Zprovoznění ekobee3 Smart termostat zprostředkuje až za 99 dolarů (2277 korun).

Amazon upozorňuje, že jeho technici jsou zaměstnanci a nikoli dodavatelé. Má jít tak o certifikované odborníky spadající pod samotnou firmu. Společnost Best Buy v rámci své služby Geek Squad zaměstnává 20 tisíc pracovníků. K tomu používá služeb od dodavatelských firem. Amazon podle CNN na dotaz ohledně toho, kolik pracovníků zaměstná, neodpověděl. Akcie firmy Best Buy nicméně po uvedení nové služby Amazonu klesly o více než 7 procent.

Služba Amazonu je podle CNN v současnosti k dispozici na sedmi amerických trzích: Seattle, Portland, San Francisco, San Diego, Los Angeles, Orange County, Kalifornie a San Jose. Otázkou je, kdy Amazon začne tuto službu nabízet i v zahraničí a jestli se toho někdy dočkáme i v České republice. Stále spíš sloužíme jako překladiště. V září roku 2015 otevřel Amazon v Dobrovízi u Prahy sklad. Hala má být přitom největší samostatně stojící průmyslovou budovou postavenou v Česku po roce 1989.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Amazon chce ovládnout trh s chytrou domácností, spouští službu se specializovanými techniky Foto: Eric Broder Van Dyke / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Pět tipů k vytvoření efektivní SEO strategie

    Byznys ·

    Jak se dostat na přední příčky vyhledávačů a jak díky tomu oslovit správnou cílovou skupinu? Odpověď na otázku může představovat takzvaná SEO optimalizace. Jejím cílem…

  2. Musk zveřejnil fotografie zbrusu nového Modelu 3

    Byznys ·

    Spoluzakladatel společnosti Tesla a její generální ředitel Elon Musk zveřejnil na svém twitterovém účtu první fotografie nového elektromobilu Model 3. Podle zpravodajs…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.