Amazon chce koupit internetový obchod s luxusní módou Net-a-porter

Americký internetový obchod Amazon jedná o koupi internetového obchodu Net-a-porter, který se zaměřuje na luxusní módní zboží. Právě v tomto sektoru má totiž podle agentury Reuters internetový gigant mezery. Jednání je ale zatím v rané fázi.

Podle magazínu Forbes by koupě obchodu Net-a-Porter mohla být pro Amazon zatím největší akvizicí. O potenciální dohodě poprvé informoval módní časopis Women's Wear Daily, který odhaduje hodnotu obchodu Net-a-Porter na téměř 2 miliardy eur. Firmu vlastní švýcarská skupina Richemont, pod kterou spadají například značky Cartier, Piaget nebo Chloé.

Generální ředitel Amazonu Jeff Bezos avizoval své plány o investicích do značkové módy už v roce 2012 Loni byl v podobném jednání o koupi indického obchodu s módou Jabong.com. 

 

Zdroje: Reuters, Forbes

Amazon chce koupit internetový obchod s luxusní módou Net-a-porter Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. BlackBerry se po třech letech vrátil k zisku

    Byznys ·

    Výrobce telefonů BlackBerry se ve čtvrtém čtvrtletí po více než třech letech vrátil k zisku. Jeho příjmy však stále klesají. Čistý zisk za tři měsíce do konce února či…

  2. Ceny ropy rostly kvůli vojenské operaci v Jemenu

    Byznys ·

    Ceny ropy včera vzrostly o téměř pět procent. Reagovaly tak na zahájení válečné operace Saúdské Arábie a jejích spojenců proti šíitským povstalcům v Jemenu. Zemí totiž…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.