Alter Eko: M. Kupka z ČSOB a P. Ševčík z SPS o budoucnosti českého stavebnictví

České stavebnictví se loni opět vrátilo k růstu. O jeho další budoucnosti mluvili v pravidelném pořadu rádia ZET Alter Eko hlavní ekonom ČSOB Martin Kupka a technický ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví Pavel Ševčík. Překážkou pro další rozvoj stavebnictví jsou podle Ševčíka nejen zahraniční trhy, ale i evropské směrnice, které si Česká republika navíc sama zpřísňuje. 

České stavebnictví od roku 2008 až do roku 2013 kontinuálně klesalo a ztratilo celkem čtvrtinu svého výkonu. Minulý rok se situace zlepšila, k čemuž podle Ševčíka napomohlo mimo jiné i zlepšení komunikace stavebníků se současnou vládou, která postupně uvolňuje dříve zavedená úsporná opatření.

 

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z jejich oboru. 

 

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše

 

Zdroj: Zet

Alter Eko: M. Kupka z ČSOB a P. Ševčík z SPS o budoucnosti českého stavebnictví Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.