Alter Eko: J. Jedlička z České spořitelny a starosta Dolních Břežan V. Michalik o regionu STAR

V pravidelném pořadu Alter Eko byl hostem vedoucího EU office České spořitelny Jana Jedličky starosta Dolních Břežan Věslav Michalik. Hovořili o takzvaném regionu STAR, tedy o území mezi obcemi Dolní Břežany a Vestec, kde by mělo vzniknout několik vědeckých institutů a výzkumných laboratoří. Podle Michalika by zde v budoucnu měl být umístěn i nejintenzivnější laser na světě.

Mimo popisu institucí, které mají v rozvojovém regionu STAR vzniknout, hovořil Jedlička s Michalikem o problematice vědecko-technických center u nás. Podle některých kritiků se totiž s pomocí evropských peněz postavil nadbytek těchto zařízení. Podle Michalika sice Česká republika nemá v oblasti vědy a výzkumu jasně stanovenou strategii, zároveň si ale myslí, že tyto evropské investice byly správné. „Vytvořili jsme nějakou kvantitativní bázi a teď je potřeba ji přetavit do kvality. Při tom tavení pak nějaký odpad zbude,“ řekl.

 

 

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. 

 

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Alter Eko: J. Jedlička z České spořitelny a starosta Dolních Břežan V. Michalik o regionu STAR Foto: ČTK/Šimánek Vít - laserové centrum HiLASE, Dolní Břežany

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.