Alter Eko: H. Horská z Raiffeisenbank a profesor M. Zelený o pomalém růstu světových ekonomik

Hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská mluvila v pravidelném pořadu Alter Eko s vysokoškolským profesorem a ekonomem Milanem Zeleným o pomalém růstu klíčových ekonomik světa. Zelený vidí hlavní potíž v tom, že centrální banky provádí prorůstová opatření bez toho, aniž by znaly příčinu problému. Řeč byla také o umělém zasahování do úrokových měr, což podle Zelného zapříčiňuje, že lidé šetří, ale neinvestují.  

Profesor Milan Zelený, který působí na americké Fordham University v New Yorku a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, je dlouhodobě na prvním místě nejcitovanějších českých ekonomů.    

 

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. 

 

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Alter Eko: H. Horská z Raiffeisenbank a profesor M. Zelený o pomalém růstu světových ekonomik Foto: shutterstock.com - Fed

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.