Alter Eko: H. Horská z Raiffeisenbank a M. Hampl z ČNB o růstu mezd a měnové politice ČNB

Hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská mluvila v pravidelném pořadu Alter Eko s viceguvernérem České národní banky (ČNB) Mojmírem Hamplem o růstu mezd a trhu práce. Podle Hampla je pomalejší růst mezd největším potenciálním rizikem, které nyní stojí před českou ekonomikou. Letošní vývoj mezd bude podle něj pro naši ekonomiku klíčový. Hampl je totiž toho názoru, že nominální vývoj mezd značí skutečný stav ekonomiky.

Oba ekonomové také v pořadu hovořili o rozdílu v důvěře domácností a podnikatelů v ekonomiku a o nástrojích měnové politiky. 

 

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. 

 

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Alter Eko: H. Horská z Raiffeisenbank a M. Hampl z ČNB o růstu mezd a měnové politice ČNB Foto: ČTK/Horázný Josef, Štěrba Martin - viceguvernér ČNB M. HAMPL

reklama

Další články

  1. Proti zavedení eura je v Česku 85 procent lidí

    Byznys ·

    Proti zavedení eura je 85 procent Čechů. Postoj lidí k přijetí společné evropské měny se během posledních dvou let příliš nezměnil. Vyplývá to z průzkumu společnosti I…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.