Alter Eko: Firmy se vrací ke kořenům. Klíčovou prioritou je zaměření na zákazníka

Byznys v roce 2018: co bude v příštím roce hýbat světem firem a světem jejich řízením? Nad tématem se v pravidelném pořadu rádia ZET zamýšlejí Luděk Pfeifer – partner poradenské společnosti MC Triton a Petr Oulehla – majitel a ředitel marketingové společnosti Foxy.  

LP: Čemu věnovat v roce 2018 pozornost? Jakým trendům se věnovat?

PO: Zásadní prioritou je zaměření na zákazníka. Je to trochu návrat ke kořenům. Byť jsme v informační době, ale tohle je nyní klíčové. Firmy by si měly zjistit, kdo je jejich zákazník, jaká data o něm mají a jaké informace si o něm mohou zjistit. Z hlediska trendům potřeba využívat současná firemní data k tomu, abychom hledali noví zákazníky, ale především se starali o ty stávající

LP: Na trhu práce nyní panuje velmi specifická situace. Firmy obtížně shánějí zaměstnance. A když se to povede, není vždy lehké si je udržet. Co rozhoduje o tom, zda zaměstnanci zůstanou ve firmě?

PO: Myslím si, že lidé mé generace ocení otevřený kreativní přístup a férové jednání. Myslím, že vše je o lidech než o prostředí kolem.

LP: Jsou nějaké rozdíly v trendech a prioritách mezi tím kam jde svět a jak se chovají čeští podnikatelé?

PO: Nevidím žádné velké odlišnosti. Nicméně Česko je svébytným trhem v oblasti online prostředí. Češi jsou oproti zbytku Evropy a oproti USA mnohem více napřed. Celá kultura je postavena na online chování. Česko je lídrem v počtu e-shopu na hlavu v celé Evropě. Lidé se zde naučili s tím pracovat a využívají to dennodenně. Na to je třeba se v podnikání zaměřit.

 

Celý rozhovor mezi Luďkem Pfeiferem a Petrem Oulehlou si můžete poslechnout v player výše.

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů.

 

Zdroj: ZET

 

Alter Eko: Firmy se vrací ke kořenům. Klíčovou prioritou je zaměření na zákazníka Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Čerstvé zprávy z katalánské fronty

    Společnost ·

    Katalánsko čekají 21. prosince velmi očekávané předčasné volby. O co v těchto volbách půjde, jaké strany mohou uspět a jak se k předčasným volbám Katalánsko vlastně do…

  2. Co prožilo Rusko v roce 2017?

    Společnost ·

    Čekání na Putina - asi tak by se dal charakterizovat končící rok na ruské politické scéně. Přinejmenším do Mikuláše - právě 6. prosince ruský prezident Vladimir Putin …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.